Reprodukcje obrazów – pomysły na udekorowanie wnętrza

Dzięki współczesnym technologiom i wysokiej jakości wydrukom, możemy cieszyć się reprodukcjami przeróżnych obrazów w naszych wnętrzach. Do wyboru mamy nawet reprodukcje obrazów największych, światowych artystów. Są doskonałym rozwiązaniem na udekorowanie pustych ścian. Zyskamy wnętrze o zupełnie nowym wymiarze, a dodatkowo słynne dzieła będą cieszyły zarówno nasze oko jak i naszych gości. Wybór reprodukcji obrazu zależy od wystroju naszego wnętrza i klimatu, jaki chcemy uzyskać. Oto kilka propozycji na wkomponowanie reprodukcji do wnętrza.

Ciekawy akcent kolorystyczny

We wnętrzach urządzonych nowocześnie lub takich, którym brakuje mocnego akcentu świetnie będą prezentować się dzieła bliższe naszym czasom. Warto postawić na reprodukcje obrazów Picassa czy Kandisky’ego. Te przedstawienia doskonale podkreślą współczesność wnętrza, a także stworzą niepowtarzalny klimat. Będą głównymi akcentami w naszym pomieszczeniu z uwagi na wyrazistą kolorystykę i geometryczne kształty. Genialnym wyborem będzie także Salvador Dali i reprodukcja obrazu „Płonąca żyrafa”. To surrealistyczne przedstawienie przykuje uwagę na niejedną, dłuższą chwilę i z pewnością doda wnętrzu charakteru.

Ponadczasowy styl

Zwolennicy rozwiązań klasycznych także znajdą wiele ciekawych propozycji. We wnętrzach urządzonych w stylu staroświeckim, obfitującym w elementy drewniane fenomenalnym pomysłem będzie udekorowanie ścian reprodukcjami obrazów największych klasyków na świecie. Reprodukcje słynnych portretów Leonarda da Vinci „Dama z łasiczką” czy „Mona Lisa” doskonale będą wyglądały w pomieszczeniach urządzonych w ciemniejszych, ale ciepłych kolorach, np. w otoczeniu odcieni mahoniowych, burgundowych, brązowych. Wnętrze będzie sprawiało wrażenie przytulnego, ale urządzonego z klasą. Równie efektownie będą prezentowały się także reprodukcje obrazów Rubensa czy Tycjana. Taki rodzaj dekoracji będzie świetnym uzupełnieniem domowej biblioteczki lub gabinetu prawniczego.

Zobacz stronę sklepu z wydrukami i zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i wzorami: https://sklep.foteks.pl/obrazy-na-plotnie-86-reprodukcje.html.

Sielski i spokojny nastrój

Wnętrza jasne, pastelowe, aranżowane na styl wiejski fantastycznie dopełnią reprodukcje obrazów z przedstawieniami pejzaży. Impresjonistyczne reprodukcje Renoira czy Moneta pięknie wkomponują się w delikatne wnętrza z elementami drewna o szarych lub jasnobrązowych barwach. Lekkie przedstawienia natury, o rozmytych krawędziach stworzą pogodny i sielankowy nastrój. Spokojne barwy nie będą dominowały nad wnętrzem, lecz dopełnią całość i stworzą idealne warunki do wypoczynku i relaksu.

Leave a reply