Rower dla kobiety – jaki kupić?

Dobranie właściwego roweru musi zależeć od tego, po jakiej nawierzchni planujemy się przemieszczać, to jest w zasadzie najważniejsze. Jeżeli chodzi o miejski rower dla kobiety, możliwości jest naprawdę wiele. Ważne jest to, aby jednoślad dopasować do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Jaka damka będzie najlepsza do jazdy po mieście?

Odpowiedni rower miejski

Rowery miejskie zasadniczo różnią się od rowerów górskich czy szosowych. W tym wypadku najważniejszą kwestią jest przede wszystkim wygoda, lekkość i zwrotność. Poza tym damski rower miejski musi być łatwy w przechowywaniu, noszeniu po schodach, powinien umożliwiać przyjęcie podczas jazdy wygodnej pozycji. Warto zwrócić uwagę na to, że rower dla kobiety będzie nieco różnił się konstrukcją od rowerów męskich. Dlaczego? Wynika to z innej budowy anatomicznej ciała Pań, kobiety zazwyczaj są niższego wzrostu, posiadają węższe barki, szerszą miednicę i krótszy tułów od mężczyzn, jednocześnie zazwyczaj posiadają dłuższe nogi. Ze względu na to potrzebują roweru o innej konstrukcji, niż Panowie. Wybierając damski rower miejski, będzie można liczyć na maksymalny komfort podczas jazdy, co jest niezwykle istotne. Choć w zasadzie po mieście można poruszać się dowolnym jednośladem, to nie zawsze będziemy w stanie czerpać z tego przyjemność. Tanie damki na przykład takie, które można kupić w marketach czy na targach, przeważnie są ciężkie i mało wygodne w użytkowaniu, co może skutecznie zniechęcić do takiej formy aktywności fizycznej.

Ponieważ rower to inwestycja na lata, warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać taki model, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem. Mimo że bardzo często ogranicza nas budżet, to odwiedzając dobrze wyposażony, renomowany sklep rowerowy, na pewno znajdziemy to, czego szukamy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby zakup damskiego roweru miejskiego na zamówienie. Wiele firmy typu Antymateria, zajmuje się projektowaniem i ręcznym składaniem rowerów wedle życzenia klienta. Choć w tym przypadku koszty będą większe, to zyskujemy rower idealnie dopasowany do nas, do naszych wymagań, masy ciała, wzrostu, długości nóg oraz gustu.

Jakich błędów nie popełniać?

Chcąc kupić rower dla kobiety przeznaczony do poruszania się po mieście, nie można sugerować się wyłącznie ceną, czy jego designem. Trzeba wziąć pod uwagę także inne parametry, między innymi wagę jednośladu, na co nie każdy zwraca uwagę. Tymczasem waga roweru ma ogromne znaczenie, bo od niej w dużej mierze zależy komfort jego użytkowania. Wniesienie 20-kilogramowego roweru na drugie piętro, może okazać się dość problematyczne, tak samo jak jego przechowywanie. Rower musi być połączeniem prostoty i praktyczności, w tym wypadku nie warto decydować się na model przeładowany dodatkowymi akcesoriami typu amortyzatory czy skomplikowane przerzutki. W ofercie firmy Antymateria dostępne są piękne, praktyczny damski rower miejskie, które możesz wyposażyć tak, jak chcesz.

Leave a reply