logo kawiarni

Logo kawiarni, nazwa, reklama, czyli formy skutecznego marketingu

Jak stworzyć kompleksową strategię marketingową dla kawiarni? Można powiedzieć, że wystarczy mieć do tego odpowiednie osoby oraz fundusze. Gdy wymarzone miejsce lokalu zostało znalezione i kawiarnia wyrosła nim się obejrzałeś to najwyższy czas, żeby świat o niej usłyszał. Logo i nazwa kawiarni są tak samo ważne, jak dobór odpowiedniego menu i sporządzenie reklamy. Od czego więc zacząć?

Nazwa i logo kawiarni, to doskonała wizytówka

Nazwa i logo kawiarni, to najlepsze wizytówki, które od razu rzucają się w oczy. Opracowując strategię marketingową należy postawić na unikalność, dać do zrozumienia, że to nie jest zwykły lokal z kawą tylko wyjątkowe miejsce, w którym przeniesiesz się do całkowicie innego wymiaru. Zastanów się jaka nazwa od razu podniesie reputację, na która później będzie trzeba pracować oraz jak wyeksponować styl i charakter lokalu tak, aby był on pozytywnie odebrany przez konsumentów. Logo kawiarni powinno się kojarzyć z tym co ona oferuje, z prostotą i uniwersalnością, a także z nawołaniem do działania. Zespół Coffeeshop Solutions gwarantuje, że swoimi działaniami marketingowymi, nietuzinkowymi pomysłami i profesjonalnym doradztwem, stanowią spójną całość z całą koncepcją Twojej wymarzonej kawiarni.

Jak opracować menu kawiarni?

Opracowanie bądź uaktualnienie menu kawiarni przynajmniej raz do roku to podstawa dobrego funkcjonowania lokalu. Przynajmniej raz lub dwa razy do roku powinno się wprowadzać zmiany do menu, które nie tylko świadczą o rozwoju kawiarni i podążaniu za aktualnymi trendami, ale także daje to także sygnał, że ta kawiarnia dba o swoich gości i przykłada ogromną wagę do tego co serwuje. Ważne, aby produkty były zawsze świeże i sezonowe, a dopiero parzona kawa na tyle aromatyczna, żeby było ją czuć już z ulicy. Zaskocz swoich klientów atrakcyjnymi nowościami. Promuj je na mediach społecznościowych, swojej stronie internetowej i wewnątrz kawiarni, które specjały są najnowsze w karcie. Dobrym sposobem na powiadomienie potencjalnych klientów o zmianach w menu jest regularne umieszczanie zdjęć nowych specjałów na fanpage’u.

Reklama kawiarni – pomożemy Ci ją opracować!

Firma Coffeeshop Solutions to doświadczony zespół miłośników kawy i kawiarnii, zajmujący się mentoringiem, promocją i sprzedażą kawiarni, jak również pomocą w jej otwarciu i prowadzeniu. Kompleksowe usługi opiewają także o stworzenie profesjonalnej reklamy Twojej kawiarni.

Reklama w Social mediach jest obecnie najskuteczniejszą formą rozgłosu i promocji każdej działalności. Umożliwia bowiem dotarcie

do określonej grupy klientów. Coffeeshop Solutions pomogą ze stworzeniem wizytówki Google Moja Firma, wspólnie określą grupę docelową kawiarni, przeanalizują konkurencję przygotują kampanie reklamowe, a także wprowadzą optymalizacje na podstawie uzyskanych wyników. Firma Coffeeshop Solutions zadba także o Twoja stronę internetową oraz pomoże stworzyć nową. Własna witryna pozwoli na dotarcie do dużo większej rzeszy konsumentów i otworzy możliwości na utrzymanie stałych relacji z wszystkimi odbiorcami.

Leave a reply