Fani piłki nożnej z całego świata z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Mundialu 2022, który tym razem wyjątkowo odbędzie się w listopadzie. Gospodarzem tego prestiżowego turnieju jest położony we wschodniej części Półwyspu Arabskiego Katar, gdzie przez cały rok panują wysokie temperatury. A jakie mecze warto śledzić w fazie grupowej?

Najciekawsze mecze z grupy C

Z oczywistych względów Polacy będą uważnie śledzić przede wszystkim zmagania w grupie C. Rywalami reprezentacji Polski w tych mistrzostwach będą Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna. Przed MŚ zakłady bukmacherskie prognozują, że Polska może wyjść z grupy z drugiego miejsca, a o to miejsce podopieczni Czesława Michniewicza będą walczyli głównie z Meksykiem. Dlatego w grupie C najciekawiej zapowiadają się mecze Meksyk – Polska, Polska – Argentyna i Argentyna – Meksyk.

Wielkie emocje w grupie E

W grupie E zmierzą się ze sobą Hiszpania, Niemcy, Japonia i Kostaryka. A dla kogo Mundial 2022 grupy E będzie szczęśliwy? Choć bukmacherzy niemal jednogłośnie obstawiają, że do kolejnej fazy rozgrywek awansują Hiszpanie i Niemcy, to jednak nie można bagatelizować potencjału drużyny z Japonii. Na ten moment specjaliści prognozują, że najwięcej emocji dostarczą kibicom starcia pomiędzy:

  • Niemcy – Japonia
  • Hiszpania – Niemcy
  • Japonia – Hiszpania

Niespodziankę mogą sprawić również piłkarze z Kostaryki, którzy w 2021 roku dotarli do ćwierćfinału Mistrzostw CONCACAF.

Jak poradzą sobie gospodarze?

Katar w latach 1978-2018 dzielnie walczył o zakwalifikowanie się do fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej mężczyzn, ale dotychczas reprezentacja tego kraju ani razu do niej nie awansowała. Debiut w roli gospodarza wiąże się z ogromną presją, a lokalni i zagraniczni kibice są bardzo ciekawi, jaką formę zaprezentują podopieczni Félixa Sáncheza Bas. Katar zagra w grupie A razem z Ekwadorem, Senegalem i Holandią. Gospodarze zmierzą się z Ekwadorem podczas meczu otwierającego tegoroczne mistrzostwa świata i będzie to z pewnością niezwykle interesująca rywalizacja.

Kibicom dużo wrażeń mogą dostarczyć także starcia pomiędzy takimi drużynami jak Francja – Dania, Brazylia – Szwajcaria czy Portugalia – Urugwaj. Na Mundialu 2022 wystąpi dużo mocnych drużyn, a szansę na tytuł mają zarówno Francuzi, jak i Chorwaci, Brazylijczycy, Anglicy czy Hiszpanie.

Jesteś zainteresowany zakładami bukmacherskimi? Nie wiesz jak zacząć i obawiasz się ryzyka? Sprawdź zakład bez ryzyka i inwestuj bezpiecznie.

Leave a reply