Doświadczeni alpiniści przemysłowi zajmują się realizowaniem różnorodnych prac wysokościowych, które wymagają obsługi specjalistycznego sprzętu linowego. Korzystając z techniki pracy na podwieszeniach lub podparciach oferują oni m.in.: mycie okien w biurowcach, odśnieżanie dachów, wykonywanie napraw i malowanie elewacji oraz zakładanie zabezpieczeń. Z usług skorzystać mogą zarówno prywatni właściciele domów, jak i firmy oraz instytucje publiczne.

Na czym polega alpinistyczne mycie okien?

Alpinizm przemysłowy bardzo często kojarzy się z myciem okien na wysokościach. Wykwalifikowani pracownicy zajmują się profesjonalnym czyszczeniem przeszklonych obszarów wysokościowców. Jednocześnie usługa ta cieszy się coraz większą popularnością, wynikającą z dominujących tendencji w architekturze biurowców oraz wieżowców.

Praca wykonywana jest przy zastosowaniu systemu linowego, który pozwala na dokładną i bezpieczną realizację zamówienia. Bardzo ważne jest także dobranie odpowiednich preparatów, które pozwolą na długotrwałe zachowanie czystości bez smug.

Decydując się na tego rodzaju usługę, należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Mycie okien nie może odbywać się ani w warunkach znacznego nasłonecznienia, ani w przypadku opadów. To właśnie doświadczeni alpiniści przemysłowi wybiorą odpowiedni termin wykonania zlecenia. Niekorzystne warunki pogodowe mogą bowiem uniemożliwić dokładne umycie okien i powierzchni szklanych.

Remonty balkonów i tarasów na wysokościach

Zawodowi alpiniści w Warszawie świadczą także usługi remontowe na wysokościach. Naprawy dotyczyć mogą zarówno odpadającego tynku, jak i korozji okuć oraz problemów z odpływem wody. W zależności od stanu technicznego prace obejmują także wymianę lub renowację barier ochronnych. Kompleksowe eliminowanie nieprawidłowości, w trudno dostępnych miejscach, możliwe jest dzięki zastosowaniu systemu linowego.

Specjaliści rozpoczynają pracę od oględzin obiektu, która pozwoli na określenie charakteru oraz lokalizacji usterki. Następnie ma miejsce podjęcie decyzji co do sposobu wykonania pracy oraz rodzaju niezbędnych materiałów i surowców. Ostatni etap to realizacja zlecenia przez fachowców posiadających stosowne uprawnienia.

W zakres usług alpinizmu przemysłowego wchodzi także mycie i odświeżanie elewacji. Konserwacja pozwala zachować estetyczny wygląd budynku przez długie lata oraz zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem mchu, pleśni oraz grzybów. W zależności od wysokości i parametrów technicznych obiektu dopasowana zostaje odpowiednia technika pracy.

Zabezpiecz swój budynek przed działalnością ptaków!

Alpiniści przemysłowi zajmują się także kompleksową ochroną budynków przed niszczycielską działalnością ptaków. W zakres usług wchodzi montaż specjalistycznych siatek ochronnych oraz akcesoriów odstraszających, które mają na celu zapobieganie tworzeniu się gniazd. Zabezpieczenia gwarantują estetyczny wygląd budynku oraz ochraniają użytkowników przed chorobami wirusowymi i pasożytniczymi przenoszonymi przez ptactwo. Jednocześnie stosowane rozwiązania nie ranią zwierząt, ani nie zmniejszają ich liczebności, dzięki czemu jest to usługa przyjazna środowisku.

W zakres prac specjalistów wchodzi także montowanie siatek zabezpieczających na balkonie, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie tarasów przez dzieci i zwierzęta. Ponadto alpiniści z warszawskiej firmy Rope Expert wykonują odśnieżanie dachów płaskich i spadzistych. Eksperci zajmują się usuwaniem ciężkiej pokrywy śnieżnej oraz sopli lodu, stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia i życia przechodniów.

Leave a reply