Wybieramy kocyk minky dla dziecka

Każdy rodzic pragnie zapewnić swemu dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Te zapewniają kocyki minky, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z informacjami na temat tego rodzaju produktów i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Certyfikowany materiał

Minky to handlowa nazwa materiału stworzonego i produkowanego przez zlokalizowaną w USA firmę Shannon Fabrics. Do jego wytworzenia używa się miękkiego polaru oraz poliestrowej dzianiny. Zastosowanie polaru oraz poliestru sprawia, że materiał jest wyjątkowo miękki, puszysty, odporny na zagniecenia oraz ciepły, dlatego jest coraz powszechniej wykorzystywany do produkcji kocyków dla dzieci i niemowląt. Swoją nazwę kocyk minky zawdzięcza okrągłym wypustkom znajdującym się na jego powierzchni, które w języku angielskim określane są mianem minky dots. Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno oryginalne amerykańskie kocyki, jak i produkty wytwarzane przez polskich producentów. Przy zakupie warto zwracać uwagę, czy produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa potwierdzający jego jakość.

Rozmiar dostosowany do wieku dziecka

Materiały użyte do produkcji kocyków minky charakteryzują się długą żywotnością i nie tracą swych właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Oznacza to, że będą służyć dziecku nie tylko w okresie niemowlęcym, ale również później. Decydując się na zakup kocyka dla noworodka, można wybrać ten o wymiarach 50×75 cm. Wielu rodziców poleca jednak rozmiar 75×100 cm, który jest bardziej uniwersalny i może być wykorzystywany jako ciepła mata dla raczkującego malucha lub jako dodatkowe okrycie nóżek podczas jesiennych i zimowych spacerów. W sprzedaży dostępne są również kocyki o wymiarach 135×100 cm. Tego rodzaju produkty przeznaczone są raczej dla starszych dzieci w wieku przedszkolnym.

Wygląd kocyka

Przy zakupie kocyka minky przez ewox.pl zwraca się również uwagę na jego wygląd zewnętrzny. Duża ilość dostępnych kolorów i wzorów pozwala dobrać model dostosowany do preferencji rodziców. Efektowny wygląd tego rodzaju produktów sprawia, że są one chętnie wręczane jako prezent dla malucha. W związku z tym, że materiał użyty do wytworzenia kocyków minky wykazuje ograniczoną odporność na pranie w wysokich temperaturach, dobrym rozwiązaniem jest wybór egzemplarza w ciemniejszych barwach. Dzięki temu ewentualne plamy będą mniej widoczne, a kocyk dłużej zachowa swój pierwotny, efektowny wygląd. Początkowo w sprzedaży dostępne były wyłączenie kocyki z okrągłymi tłoczeniami. Obecnie dostępne są również modele gładkie, a także z wytłoczeniami w kształcie serduszek lub gwiazdek.

Leave a reply