Ile kosztuje zrobienie implantów oraz wyleczenie zębów?

Odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest jednoznaczna, bo ceny usług dentystycznych są bardzo zróżnicowane w zależności od renomy firmy czy chociażby miasta, w którym mieszkamy. Jednego natomiast możemy być pewni, że usługi stomatologiczne nie należą do najtańszych, a problemy z uzębieniem przysparzają sporo bólu i niekiedy wstydu, a nieleczone mogą być bardzo groźne dla zdrowia człowieka.

Jak pokazują liczne statystyki oraz wypowiedzi stomatologów, Polacy nieustannie mają duży problem z uzębieniem. 40% Polaków traci uzębienie na starość, 98% osób w naszym kraju ma problemy z próchnicą, jeszcze bardziej bolesne liczby dotyczą dzieci i młodzieży. Brak świadomości, koszty usług i niedbałość o zęby sprawiają, że w niektórych przypadkach, aby poprawić stan uzębienia konieczne jest zaciągnięcie kredytu z uwagi na liczne zabiegi jakie trzeba przeprowadzić. Pożyczka gotówkowa na cele medyczne może być zaspokojeniem potrzeb pacjentów nie jednej klinki dentystycznej, ale pozostaje jeszcze problem regularnej profilaktyki i odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Kto powinien zaciągnąć kredyt na leczenie uzębienia?

Pożyczka gotówkowa na cele medyczne jest dla osób, które nie tylko chcą jednorazowo poprawić jakość swojego uzębienia i wyleczyć ubytki, ale przede wszystkim na stałe chcą podnosić swoją świadomość i dbać prawidłowo o higienę jamy ustnej. Innym powodem zaciągania kredytu na leczenie zębów są po prostu ceny usług w gabinetach dentystycznych. Jeżeli koszt jednego implantu po utracie zęba zaczyna się od kwoty 1800 zł, a proteza umieszczona na 4 implantach, to koszt 20 tysięcy lub więcej, to wiele osób nigdy nie będzie miało możliwości leczenia bez zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Ceny nieustannie idą w górę również w związku z rozwojem technologii. Na przykład jeszcze jakiś czas temu, leczenie kanałowe wiązało się z ręcznym czyszczeniem kanałów, co było bolesne i bardzo nieprzyjemne. Obecne rozwiązania pozwalają stomatologom na przeprowadzenie kanałówki pod mikroskopem z użyciem lasera, co w wielu przypadkach jest zupełnie bezbolesne, jednak ma to swoją cenę.

Dlaczego założenie implantu jest kosztowne?

Zabieg założenia implantu dzieli się na kilka etapów i składa się z różnych usług. Nie jest to wyłącznie umiejscowienie trzonu, na którym znajdzie się nowy ząb, który także trzeba stworzyć i nie jest to jedna wizyta jak przy klasycznym borowaniu zęba. Przede wszystkim cena zależy od materiału wykonania, jego wielkości oraz miejsca, w którym implant będzie wszczepiany. Dodatkowo, aby w ogóle podejść do zabiegu, konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego lub zdjęcia 3D. Niekiedy wymagana jest też morfologia z rozmazem aby ocenić możliwości krzepnięcia krwi i gojenia się ran. Z implantów mogą skorzystać osoby, które mają mocne kości. Jeżeli ich stan nie jest zadowalający, implantolog może zalecić zabieg sterowania regeneracją kości. Do ceny implantu należy też doliczyć ściąganie szwów, czy wizytę kontrolną. Każda z tych usług, która prowadzi nas do założenia implantu ma odmienny koszt, którego suma może sięgać nawet 4000 zł lub więcej.

Stomatolog na NFZ

Osoby, które zadają sobie pytanie, po co pożyczka gotówkowa na cele medyczne, skoro można udać się do stomatologa na NFZ muszą wiedzieć, że nie wszystkie zabiegi są refundowane, nieustannie spotykamy się z ich limitami, a w standardowym leczeniu ubytku nie otrzymujemy plomby światłoutwardzalnej tylko amalgamatowe lub chemoutwardzalne. Trzeba też pamiętać, że wizyty, szczególnie te specjalistyczne wiążą się z długimi kolejkami, na które ból zębów nie zawsze pozwoli nam poczekać.

Dlaczego warto dbać o zęby

Samo wyleczenie ubytku, borowanie, plomba światłoutwardzalna i znieczulenie, to koszt od 150 zł wzwyż. Zakładając, że mamy 28 zębów (bez zębów mądrości, które często wymagają usunięcia), a interwenscji wymaga połowa z nich, to sam koszt podstawowego leczenia wyniesie minimum 2100 zł. Mówimy oczywiście o klasycznym borowaniu, bez zakładania, że przydarzy nam się kanałówka lub inny niezbędny zabieg stomatologiczny. Jeżeli nie podejmiemy żadnego działania w celu naprawy naszego uzębienia, zęby prędzej czy później wypadną, ale za nim tak się stanie, czeka nas kilka miesięcy bólu i cierpienia. Częste mycie zębów, odpowiednie szczotkowanie, płukanie jamy ustnej czy unikanie cukru to nic wielkiego, a może uratować nasze uzębienie i zagwarantować piękny uśmiech.

Leave a reply