Koniec eksploatacji komputera w firmie co dalej ?

Nadszedł w firmie czas wymiany sprzętu komputerowego. Pierwsza myśl – sporo pracy! kolejna – kto to zrobi? Inwentaryzacja, weryfikacja stanu technicznego i co dalej? Cenny czas pracowników zajęty przez zadania, które nie dadzą żadnej korzyści dla firmy? Generalnie strata czasu i pieniędzy.czyżby? Używane komputery służbowe nie zawsze są bezużyteczne. Wiele z nich, nawet po kilku latach eksploatacji nadal całkiem dobrze funkcjonuje i może mieć wartość finansową. Istnieje kilka możliwości by znaleźć dla nich zastosowanie – a to zawsze oznacza zysk.

Sprzedaż używanych komputerów firmy:

Komputery, laptopy pracowników, nie potrzebne już w firmie ale nadal w pełni sprawne można ponownie sprzedać. Warto wcześniej sprawdzić ich realny stan techniczny, ewentualne drobne, mankamenty, które szybki serwis będzie w stanie naprawić. Istotny będzie również ich stan wizualny. Na to klienci zwracają uwagę, zwłaszcza w przypadku sprzętu używanego. Zadrapania, otarcia obudowy czy drobne uszkodzenia, braki kabli, guzika itp. obniżają wartość urządzenia.  Im lepiej utrzymane tym korzystniejsza sprzedaż po zakończeniu eksploatacji! wycena jest bardzo istotna. Zbyt wysoka znacznie utrudni nam proces sprzedaży i wydłuża jego czas co faktycznie oznacza straty dla firmy. Warto więc zlecić zadanie specjalistom np. AMSO Komputery poleasingowe Warszawa.

Uszkodzone, używane komputery:

Drobne uszkodzenia obudowy czy wadliwie działające podzespoły to nie problem. Często wystarczy kilka działań sprawnego serwisanta i urządzenie wraca do pełnej formy. Dobrym rozwiązaniem jest przekazanie tematu sprzedaży niepotrzebnego sprzętu komputerowego – zewnętrznej firmie. SELKEA posiada zaplecze i zespół, który oszacuje zakres koniecznych prac na podstawie audytu technicznego. Weryfikacja realnego stanu technicznego to najlepszy sposób na realna wycenę i później szybką sprzedaż. Wiele firm i indywidualnych klientów zainteresowanych jest zarówno kompletnymi urządzeniami jak i podzespołami. Zawsze jednak najistotniejsze dla nich będzie to czy są one sprawne i nadają się do dalszej, efektywnej pracy – Amso komputery poleasingowe.

Podzespoły, akcesoria, kable …

To bardzo często z góry skazane na utylizacje elementy. Tymczasem mogą nadal być przydatne i co więcej mieć wartość. Kiedy zaczynasz robić porządki w firmowych schowkach zbierze niepotrzebne kable, złącza, ładowarki do smartfonów. Firmy zajmujące się skupem sprzętu IT mogą być zainteresowane tego rodzaju produktami. Warto spróbować. <br><br>

Usuń dane wrażliwe z dysków komputerów firmy:

Likwidacja sprzętu komputerowego w firmie to faktycznie likwidacja danych zapisanych na elektronicznych nośnikach informacji. Konieczne jest więc wyczyszczenie ich z informacji wrażliwych firmy. Jeżeli zostaną i komputer trafi do osób nieupoważnionych dojdzie do wycieku informacji wrażliwych – a to oznacza problemy dla firmy. Konieczne więc będzie ich usunięcie zanim zdecydujemy co dalej. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że nie można zwyczajnie wymazać danych z dysku wciskając np. klawisz delete. Ważne jest by zastosować profesjonalne metody niszczenia danych elektronicznych. Optymalna to nadpisanie ich przy użyciu specjalnego oprogramowania.  Nadpisanie oznacza, że każda informacja zostanie “przykryta” ciągiem przypadkowych znaków i tym samym nikt jej już nie będzie mógł odczytać. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie nadpisywania firmie specjalizującej się w tego rodzaju usługach. To gwarancja, że proces zostanie wykonany poprawnie. Dodatkowo można liczyć na raport potwierdzający.

Leave a reply