Czym jest lodowisko mobilne i dlaczego warto w nie zainwestować?

Coraz cieplejsze zimy, jakich doświadczamy co roku wraz z postępującym ociepleniem klimatu sprawiają, że uprawianie sportów zimowych na naturalnych akwenach jest niemożliwe, a czasem nawet niebezpieczne. W związku z tym inwestycja w lodowiska sztuczne może być interesującym źródłem dochodu dla obiektów sportowych czy rekreacyjnych. Poniżej przedstawiamy charakterystykę lodowiska mobilnego oraz podpowiemy, na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie.

Jak działa lodowisko mobilne?

Lodowisko mobilne to rodzaj lodowiska sztucznego, które charakteryzuje się specjalną konstrukcją umożliwiającą łatwy montaż i demontowanie lodowiska, by zwolnić nieco przestrzeni lub przenieść je w inne miejsce. Powstaje poprzez zamrożenie wody za pomocą agregatów chłodniczych, które niską temperaturę rozprowadzają za pomocą specjalnie orurowanych mat. 

Zalety lodowisk przenośnych

Poza oczywistą zaletą – czyli zapewnienia możliwości uprawiania sportów zimowych na lodzie, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają krzepnięciu wody, lodowiska mobilne zapewniają wiele innych korzyści. W przeciwieństwie do lodowisk wylewanych nie są wrażliwe na wahania temperatury w okolicach zera stopni. Ich montaż trwa dwa, trzy dni – co umożliwia bardzo szybką reakcję na zapotrzebowanie przestrzeni rekreacyjnych – zarówno przez miasto, jak i hotele czy restauracje. Konstrukcja takich lodowisk pozwala też na budowanie powierzchni o niestandardowych wymiarach, dzięki czemu łatwiej jest odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń, by następnie zwolnić, ją w całości, gdy nadejdzie wiosna. 

Wybierając dostawcę lodowisk mobilnych zwróć uwagę na doświadczenie w branży i dostęp do zaplecza technicznego. Możliwość zakupu lub wynajęcia chillerów wraz z opcją ich ewentualnego serwisowania wydaje się być koniecznością. Zwróć uwagę na przykład na ofertę dostępną pod adresem https://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Znajdziesz tam informacje o rodzajach orurowania mat i oraz band otaczających lodowiska. W karcie „realizacje” znajdziesz poglądowe zdjęcia ukazujące prezencje gotowych lodowisk. 

Leave a reply