interna szczeklika

Obowiązkowa lektura studenta medycyny? Oczywiście: Interna Szczeklika!

Osoby, które zdecydowały się podjąć studia na kierunku medycznym, wiedzą, że to nie są przelewki, a bardzo ciężka, wyczerpująca i długotrwała praca. Każde niedociągnięcie bądź brak wiedzy w nawet najdrobniejszej kwestii w ich życiu zawodowym, będzie wpływało bezpośrednio na stan pacjenta i decydować o jego życiu. Brzmi poważnie, prawda? Tak właśnie jest. Ci ludzie, którzy dziś pilnie przyswajają wiedzę z dziedziny medycyny, za kilka lat będą nas leczyć i ponosić odpowiedzialność za nasze zdrowie. Dlatego tak istotne jest, ażeby podczas trwania studiów i przygotowywania się do pełnienia tej jakże trudnej i obciążonej ogromną odpowiedzialnością funkcji, korzystali z odpowiednich źródeł naukowych. Ważne są nie tylko podręczniki, ale także dobrze dobrane książki. Mamy dla was polecajkę wprost od studentów medycyny, która dotyczy bardzo interesujące pozycji w literaturze medycznej. Nie wiecie, czym jest Interna Szczeklika. Koniecznie czytajcie dalej!

Co prezentuje Interna Szczeklika?

Interna Szczeklika 2020, bo to ona jest tą cenioną książką studenciaków medycyny, jest bardzo wartościowym źródłem niezbędnych informacji. Jest to w zasadzie cyklicznie ukazujący się podręcznik, zawierający informacje dotyczące chorób wewnętrznych, który uzupełniany zostaje raz do roku z uwzględnieniem nowych wytycznych. Znaleźć można tam zagadnienia takie jak: ocena ryzyka sercowo-naczyniowego, nadciśnienie płucne, zespół jelita drażliwego, alkoholowa choroba wątroby, choroby tarczycy i wiele, wiele innych. Wydanie na 2020 rok zostało poszerzone o dwa bardzo ważne tematy, które w ostatnim czasie nam towarzysza dość silnie w życiu codziennym. Jest to mianowicie COVID-19 oraz ostre uszkodzenie płuc spowodowane używaniem papierosów elektrycznych.

Nowe rozdziały zawarte w najświeższym wydaniu podręcznika: Interna Szczeklika, budzą ciekawość i w zasadzie sami, mimo iż nie studiujemy medycyny, z chęcią przeczytalibyśmy informacje tam zawarte. Koronawirus spędza nam sen z powiek, odejmując całą radość życia, jaką dotychczas z niego czerpaliśmy. W telewizji usłyszeć można różne informacje, które czasem popadają ze skrajności w skrajność, ponieważ tak bardzo różnią się od siebie. W książce tej zawarte jest czyste spojrzenie lekarza i naukowca, przedstawione pod kątem medycznym. Solidna dawka niezbędnych i jakże wartościowych wiadomości, którą każdy student niewątpliwe powinien przyswoić.

Temat papierosów elektrycznych zaś przewija się w naszym otoczeniu od kilku dobrych lat. Kiedy wchodziły one na polski rynek, ludzie traktowali je niczym uwolnienie od nałogu palenia, przerzucając się z tradycyjnych dymków na smakowe olejki w papierosach elektrycznych. Spotkaliśmy się wszyscy z różnymi legendami dotyczącymi konsekwencji z ich używania. Jedni mówili, że palenie ich sprawia przyjemność, nie śmierdzi i jest znacznie zdrowsze od tytoniowych papierosów. Inni twierdzili, że szkodzi, ale wybierają mniejsze zło. Interna Szczeklika przedstawia ten temat nieco głębiej i opisuje bardzo niebezpieczne konsekwencje, wynikające z używania elektrycznych papierosów.

Za co studenci kochają podręcznik pt. „Interna Szczeklika”?

To, że zarówno przyszli, jak i ci obecni lekarze kochają pozycję: Interna Szczeklika, jest pewne. Pytanie jednak, dlaczego? Przede wszystkim jest to dawka rzetelnych i treściwych informacji. Znaleźć można tam wszystkie problemy zdrowotne, z którymi na internie każdego dnia spotykają się medycy, a także sposoby na ich diagnostykę i leczenie. Bardzo istotną kwestią jest to, iż podręcznik ten jest każdego roku uaktualniany zgodnie z najnowszymi wytycznymi, tak więc zawsze będzie aktualny. Istnieje jeszcze jedna istotna zaleta. Jest nią fakt, iż książka ta występuje w dwóch wersjach. Mianowicie mamy małą i dużą internę. W praktyce oznacza to tyle, iż mała interna może towarzyszyć lekarzom każdego dnia, ponieważ z łatwością zmieszczą ją w kieszeni swojego fartucha. Duża zaś posłużyć może jaka podstawowa baza wiedzy, którą studiujemy podczas nauki. Studenci medycyny, z łatwością stwierdzają, iż „Interna Szczeklika” to ich bezkonkurencyjny numer jeden!

Leave a reply