Farby do betonu

Beton to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych. Nic więc dziwnego, że jest najczęściej wybieranym elementem w czasie budowy, a kupujący bez dwóch zdań decydują się właśnie na niego. Cechuje się wysoką trwałością, a co więcej można go stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków i pomieszczeń. Niestety zdarzają się również czynniki, które negatywnie wpływają na beton. Przede wszystkimi warunki atmosferyczne mają bardzo zły wpływ na beton. Jak zatem zadbać o jego odpowiednią konserwację? Naprzeciw temu problemowi wychodzą farby do betonu. Jakie najlepiej wybrać? Jakie jeszcze inne zastosowania mają? W jaki sposób ich używać i jak powinna zostać przygotowana powierzchnia do malowania?

Farby do betonu – zastosowanie

Farby do betonu sprawdzają się, jak sama nazwa wskazuje, na powierzchniach betonowych. Farby do betonu posiadają funkcję hydrofobową, co oznacza, że są idealna powłoką chroniącą przed deszczem i działaniem wody. Co więcej, oprócz chronienia malowanych powierzchni przed wilgocią, farby do betonu odbierają ataki działania promieniowania UV i skutecznie na nie oddziałują. Farby do betonu sprawdzają się także podczas malowania ogrodzeń betonowych a także wielu innych powierzchni i elementów wykonanych właśnie z betonu. Ponadto, wskazane powierzchnie mogą znajdować się na zewnątrz jak i w środku budynku. Farby do betonu maskują także powstałe na wskutek rozmaitych czynników rysy. A jakby tego było mało, farby do betonu mają jeszcze właściwości ochronno-dekoracyjne, co zwiększa ich zainteresowanie przez potencjalnych klientów. Nowoczesne i ekologiczne surowce nie odbiegają od norm, a każda farba poddawana jest odpowiednim testom, które sprawdzają jej zdatność do użytkowania.

Farby do betonu – jak przygotować powierzchnię do malowania?

Powierzchnię do malowania trzeba bardzo starannie przygotować. Najważniejsze by była ona dokładnie wyczyszczona z powstałych zabrudzeń (z tłustych, olejowych plam), a następnie odpowiednio wysuszona. Należy także usunąć starą farbę, jeśli takowa się znajduje w ogóle na malowanej powierzchni. Ważne jest by zagruntować beton, jeśli będziemy go malować po raz pierwszy. Dzięki takiemu zabiegowi, wyrównamy całą powierzchnię przeznaczoną do wymalowania. Farby do betonu należy nakładać podwójnie, gdyż nadadzą one znacznie lepszy i trwalszy efekt. Pamiętać należy także o użyciu odpowiednich pędzli oraz wałków stosując w następnym kroku metodę natryskową. Farby do betonu to rozwiązanie na lata, dlatego tak ważne jest prawidłowe korzystanie z nich i umiejętne ich rozprowadzanie. Musimy także mieć na uwadze, że farby do betonu przed malowaniem należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach trzy do jednego. Jest to szalenie ważne, dlatego zwróćmy na to szczególną uwagę.

Farby do betonu – inne, ale równie ważne i przydatne wskazówki oraz informacje

Farby do betonu są tak bardzo popularne, że ich producent zdecydował się na aż dwadzieścia podstawowych kolorów i aż na trzy metaliczne. Nie można im zarzucić braku odporności na ścieranie ani braku przyczepności do malowanych powierzchni. Co więcej, warunki atmosferyczne, czyli opady deszczu czy też promienie słoneczne oraz czynniki chemiczne nie są im straszne. Proces ich nakładania również nie jest skomplikowany, dlatego też farby do betonu są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy doprowadzić do odpowiedniej konserwacji malowanych przez nas pomieszczeń czy też budynków. Czy warto zatem dokonać zakupu farby do betonu? Jeśli zależy nam na trwałości oraz bardzo dużej skuteczności, to farby do betonu stanowią podstawę zakupów materiałów budowlanych. Zarówno w przypadku, w którym dopiero co dom stawiamy, bądź tworzymy jakąkolwiek inną betonową powierzchnię na przykład w naszych ogrodach stanowią najbardziej rozsądny sposób ochrony. Zadbajmy zatem o wspomnianą ochronę naszych domów czy innych budynków gospodarczych i zakupmy farby do betonu już dziś.

Leave a reply