Dlaczego latem w wielkim mieście temperatura wydaje się być bardziej nieznośna niż na terenach podmiejskich? Gdy w sezonie urlopowym inni wypoczywają pod palmami, Ty wychodząc z biura w Warszawie czujesz lepkość asfaltu unoszącą się w powietrzu. Uwaga! To nie tylko kwestia zazdrości wobec wczasujących się znajomych i funkcjonowania „na oparach”. Betonowo-asfaltowa przestrzeń nagrzewa się dodatkowo, tworząc tzw. miejską wyspę ciepła. Badacze zjawisk termicznych odkryli, że podczas najgorętszych miesięcy takie wyspy mogą generować temperaturę wyższą nawet o kilkanaście stopni! Dlatego zdradzimy Ci sposób na prywatną wyspę przyjemnego chłodu w środku lata. To Twoje mieszkanie, ale tylko pod warunkiem, że będzie w nim czekać klimatyzacja z modułem WiFi. Tak byś mógł wychodząc z pracy uruchomić ją smartfonem – wtedy przywita Cię w domowych pieleszach naprawdę odprężająca aura.

Nie tylko chłodzenie. Dlaczego warto zamontować klimatyzację domową 

Gdy inni Warszawiacy próbują otwierać okna i zacieniać mieszkanie, u Ciebie klimatyzacja zamieni dom przypominający saunę w pomieszczenia z optymalnymi dla ludzkiego organizmu 23-26 st. C. Świeże, schłodzone powietrze to nie tylko kwestia ciepłoty. Nowoczesny klimatyzator reguluje także wilgotność powietrza. O wiele intensywniej pocimy się przy dużym nasyceniu atmosfery cząstkami wody, dlatego zadaniem uniwersalnej klimatyzacji jest również osuszenie wnętrz. Co więcej, zimą ten sam sprzęt możesz zamienić w źródło ogrzewania, a bez względu na porę roku także jonizacji i dezynfekcji, jeśli wybierzesz model z odpowiednim filtrem. Nie powinny Cię odstraszać opowieść i ogromnych ilościach prądu zżeranych przez klimatyzację. Nowe produkty są z definicji energooszczędne, a jeszcze możesz wybrać sprzęt klasy A+++, który wyraźnie zmniejszy faktury z elektrowni. Obawiasz się większego wydatku? Porządny. Wielofunkcyjny klimatyzator kosztuje tyle co dobry telewizor, z tą różnicą, że możesz do tego doliczyć także cenę montażu. Gdy w Warszawie na dobre zagoszczą afrykańskie upały, poczujesz na własnej skórze, że to doskonała inwestycja. By zamontować klimatyzację, nie potrzeba przeprowadzać wielkich prac montażowych. Najpopularniejsze urządzenia typu split składają się z części zewnętrznej i wewnętrznej. Koniecznie zadbaj o to, by klimatyzator miał moduł sterowania przez Internet.

Pewny montaż i serwis – klimatyzacja Warszawa

Profesjonalny montaż i regularne serwisowanie to gwarancja optymalnego działania klimatyzacji. Decydując się na to rozwiązanie, sprawdź, czy firma oferuje zamontowanie z użyciem specjalistycznych narzędzi (w nowouruchomionej klimie trzeba wytworzyć próżnię). Kolejna ważna informacja dotyczy warunków serwisowania, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, dezynfekcji i uzupełniania czynnika chłodzącego. Wydajne i energooszczędne urządzenia plus pełny serwis z montażem zapewnia firma Klimdor http://www.klimador.com.pl/ . Wystarczy kilka prostych kroków, by już tego lata poczuć różnicę między miejskimi wyspami ciepła a własnymi czterema kątami z oazą dobrego klimatu.

Leave a reply