Czy warto zainwestować w ocieplenie stropodachu?

Lata 70te to czasy w których stropodachy cieszyły się największym uznaniem, ponieważ znaczna większość budynków, posiadała płaski dach. Niestety materiały z którego wykonywane były stropodachy, nie przetrwały próby czasu i po latach potrzebują wymiany. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym metodom izolacji ciepła, ocieplane stropodachy nabyły wiele innych właściwości, takich jak – ognioodporność czy polepszona akustyka. 

Ocieplenie stropodachu – jak działa

Na samym początku, musimy zadecydować o materiale, którego będziemy chcieli użyć do ocieplenia naszego stropodachu. Obecnie na rynku, wyróżniamy cztery – wełna mineralna, styropian, pianka poliuretanowa oraz granulat z celulozy. Każdy z dostępnych materiałów, niesie za sobą zarówno korzyści, jak i niekorzyści. Decydując się na średniej jakości materiał, zaoszczędzimy pieniądze w danym momencie, lecz za jakiś czas będziemy musieli powtórzyć schemat. Wybierając droższy materiał jak granulat z celulozy czy pianka poliuretanowa, wydamy więcej pieniędzy, lecz efekt pozostanie z nami na lata. Aktualnie najrzadziej wykorzystuje się kiedyś bardzo popularny – styropian, a najczęściej wełnę mineralną, która posiada dobre właściwości w dobrej cenie. 

Jak możemy zaoszczędzić ocieplając stropodach?

Luki w stropodachu, nazywane profesjonalnie mostkami termicznymi powodują, że z naszego domu ucieka nawet 30% ciepła. Nie dość, że wpływa to na temperaturę pomieszczenia, to znacząco wpływa na nasz portfel. Stropodach ocieplony przez profesjonalistów ze strony https://stropodachy.com.pl/, będzie służył latami. Średni czas potrzebny na instalację stropodachu, to jeden dzień. Nie musimy więc, martwić się o bałagan w mieszkaniu związany z wielodniowym remontem. Nieszczelny dach to same nieprzyjemne sytuacje, warto więc rozważyć jego naprawę. W szczególności, że wiąże się to z samymi wyżej wspomnianymi plusami. Jeśli Twoje rachunki za ogrzewanie są podejrzanie wysokie, być może to dobry moment aby skontaktować się z fachowcami.

Leave a reply