Kredyt przez internet – co będzie potrzebne?

Co raz więcej banków umożliwia uzyskanie dodatkowej gotówki, bez konieczności wychodzenia z domu oraz odwiedzania placówek stacjonarnych. Jest to możliwe dzięki co raz nowszym narzędziom i technologiom które wdrażane są w bankach.

Choć banki oferują kredyt internetowy już od kilkunastu lat, to tak naprawdę, tylko w nielicznych bankach była do tej pory możliwość uzyskania pożyczki w pełni przez internet. W większości przypadków, aby sfinalizować proces uzyskania kredytu konieczne było złożenie podpisów w placówce, bądź też dostarczenie dodatkowych dokumentów. Aktualnie ten proces został znacznie bardziej uproszczony, a nowe narzędzia którymi dysponują banki (m.in. poprzez zastosowanie biometrii) umożliwiły udzielenie pożyczki całkowicie zdalnie.

Kredyt Internetowy bez wychodzenia z domu

Nie w każdym przypadku uzyskanie kredytu przez internet jest możliwe. W niektórych przypadkach banki mogą odrzucić nasz wniosek o kredyt. Po pierwsze, może tak się zdarzyć w przypadku zbyt niskiej zdolności kredytowej. Nie tylko wtedy gdy posiadamy zbyt niskie dochody, ale również w sytuacji, gdy nasze dochody są co prawda dosyć wysokie, ale obciążone wieloma różnego rodzaju zobowiązaniami jak kredyty lub pożyczki w innych bankach, firmach pożyczkowych czy zadłużenie na kartach kredytowych.

Drugim istotnym problemem który często stoi na drodze do uzyskania kredytu, nie tylko online ale również w stacjonarnych placówkach jest negatywna historia kredytowa w BIK. Czy może ona być spowodowana? Przeważnie związana jest ona z nie terminowym opłacaniem rat kredytów. W przypadku gdy opóźnienie w spłacie przekroczy 30 dni, bank dopisuje informacje o takim opóźnieniu do bazy BIK. Nie wystarczy tylko spłacenie kredytu, by taka informacja zniknęła z bazy BIK. Jest ona przechowywana przez 5 lat od momentu pełnej spłaty zadłużenia.

Banki udzielające kredyt online

Nie w każdym banku uzyskamy kredyt online, w pełni bez problemowo i bez odwiedzania stacjonarnej placówki banku. Aktualna lista banków umożliwiająca uzyskanie kredytu przez internet dostępna jest na stronie portalu Banki24: https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/

Co będzie potrzebne d uzyskania kredytu internetowego?

Podstawowym dokumentem umożliwiającym uzyskanie kredytu zarówno w placówce, jak również przez internet jest aktualny dowód osobisty. Każdy bank będzie chciał również zweryfikować naszą zdolność kredytową, na podstawie dostarczonych dokumentów. Bardzo rzadko w tym celu konieczne jest przesyłanie zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu. Aktualnie banki znacznie częściej proszą o przesłanie wyciągu z rachunku bankowego, który dokumentuje wpływy na konto z ostatnich kilku miesięcy. Może być również potrzebne, dosłanie kilku ostatnio opłaconych faktur lub rachunków. Bank w ten sposób chce sprawdzić czy inne zobowiązania były przez nas opłacane terminowo.

Pożyczki na selfie – weryfikacja biometryczna

Nowością wśród produktów finansowych oferowanych zdalnie, są pożyczki na selfie. W ich przypadku dużą rolę w trakcie weryfikacji kredytobiorcy odgrywa smartfon. W trakcie procesowania o kredyt, konieczne jest wykonanie kilku zdjęciu twarzy. W ten sposób system banku porównuje zdjęcie znajdujące się w naszym dowodzie osobistym ze zdjęciem które wykonaliśmy za pomocą smartfona. Co raz więcej banków w identyczny sposób umożliwia założenie przez internet np. karty kredytowej czy konta bankowego.

Kiedy dostanę przelew kredytu na konto?

Czasy kiedy musieliśmy czekać na przyznanie kredytu nawet kilka dni, przeminęły już bezpowrotnie. Teraz w większości przypadków przelew gotówki następuje jeszcze tego samego dnia. Na jeszcze szybszy zastrzyk gotówki możemy liczyć wtedy, gdy bank zastosuje przelew natychmiastowy lub posiadamy konto w tym samym banku, w którym wnioskowaliśmy o kredyt.

Leave a reply