Pomoc dla frankowiczów

Zobowiązanie kredytowe w walucie frank szwajcarski wielu osobom spędza sen z powiek. Jeszcze do niedawna otrzymanie pomocy z jakiegokolwiek źródła było bardzo trudne, dziś jednak wiele instytucji specjalizuje się w pomocy frankowiczom. Gdzie mogą oni szukać porad dotyczących tego, jak walczyć o swoje prawa?

Samodzielne działanie

Problemy frankowiczów rozpoczęły się, gdy Szwajcarski Bank Narodowy uwolnił franka szwajcarskiego. Stało się to w 2015 roku i od tego czasu osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich muszą płacić znacznie wyższe raty kredytowe. Niektórzy będą spłacać swoje zobowiązanie jeszcze przez wiele lat, choć początkowo umowa przewidywała stosunkowo krótki okres spłaty kredytu. Dlatego też frankowicze powinni w pierwszej kolejności podejmować działania, które mają na celu uwolnienie się spod jarzma kredytu. Dobrym rozwiązaniem jest czytanie blogów kancelarii frankowych, na których analizowane są różnego sytuacje kredytobiorców i możliwości poradzenia sobie z zadłużeniem. Warto być na bieżąco z orzecznictwem, aby wiedzieć, w jakim kierunku zmierzają wyroki w sprawach kredytu frankowego. Frankowicze często szukają pomocy w bezpłatnej pomocy prawnej i rzeczywiście, część kancelarii frankowych świadczy usługę darmowej analizy umowy kredytowej, która jest wstępem do dalszych działań.

Konsultacja i działanie

Niedługo po uwolnieniu franka osoby posiadające kredyt w tej walucie próbowały szukać pomocy u Rzecznika Praw Konsumenta. Skutki nie były jednak zadowalające, gdyż frankowicze nie otrzymali praktycznie żadnej pomocy. Stąd też większość z nich zdecydowała się na konsultacje w profesjonalnej kancelarii frankowej, która oferuje skuteczną pomoc dla frankowiczów. Pracują w niej bowiem osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w walce z bankami. Konsultacje  prawnikiem najczęściej kończą się złożeniem pozwu do sądu o odfrankowienie kredytu bądź unieważnienie umowy kredytowej. Czasami zdarza się, że zanim spraw trafi na wokandę, prawnicy przeprowadzają negocjacje z bankiem. Jeżeli te nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, pozostaje walka w sądzie.

Pomoc bezpłatna i odpłatna

Choć frankowicze mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być nawiązanie współpracy z wyspecjalizowaną kancelarią frankową. Koszty mogą co prawda wydawać się wysokie, jednak we własnym zakresie frankowicze nie są w stanie poradzić sobie z tak dużym przeciwnikiem, jak bank. Oczywiście dobrze na własną rękę zdobywać wiedzę na temat sytuacji frankowiczów, jednak często udanie się do prawnika może okazać się najlepszym wyjściem.

Leave a reply