bubble gum

Bubble gum – nasiona marihuany o wyjątkowym zapachu

Nasiona marihuany można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W wielu krajach europejskich uprawa i spożywanie cannabis jest zakazane, nie dotyczy to jednak samego posiadania nasion. Jedną z ciekawszych odmian, jakie możemy nabyć do swojej kolekcji, jest bubble gum. Słyszeliście o niej?

Nasiona marihuany a sytuacja prawna w Polsce

Legalizacja marihuany ma wielu zwolenników na całym świecie, lecz wciąż tylko w nielicznych państwach jej używanie jest zgodne z prawem. Same nasiona konopi nie zawierają w sobie jednak żadnych substancji psychoaktywnych i nie zaliczają się do środków odurzających. W związku z tym są one w pełni legalne – także w Polsce. Możemy posiadać je np. w celach kolekcjonerskich bez ryzyka poniesienia jakichkolwiek konsekwencji. Niemniej jednak, trzeba mieć w tym celu ukończone 18 lat.

Należy również pamiętać, że kiełkowanie, uprawa czy nawet samo przygotowanie do tego procesu oznacza łamanie polskiego prawa. Trzeba mieć świadomość, że niesie ze sobą konsekwencje. Opisy poszczególnych odmian marihuany mają cel informacyjno-edukacyjny.

Bubble gum – podstawowa charakterystyka

Historia omawianego w artykule szczepu sięga lat 80., kiedy to został on opracowany po raz pierwszy w stanie Indiana w USA, skąd trafił do Holandii. Najbardziej charakterystyczną cechą odmiany bubble gum jest oczywiście zapach wydobywający się podczas palenia konopi, a przypomina on gumę balonową, którą każdy z nas dobrze pamięta na przykład z dzieciństwa. Podobnie zresztą jest, jeśli chodzi o smak. Aromat ten jest słodki, a zarazem ostry, a ponadto łączy w sobie elementy ziemiste i kwiatowe. W smaku wyczuwalne będą także nuty owocowe, takie jak jagody. Jest to propozycja, która niewątpliwie stymuluje zmysły.

Jeśli chodzi o wygląd rośliny, można powiedzieć, że marihuana bubble gum jest klasyczną odmianą, choć raczej niską, bo sięgającą zaledwie do 80 cm. Jej topy to grube, gęsto zbite ciemnozielone kwiaty z pomarańczowymi słupkami, które są całkowicie pokryte warstwą kryształków, czyli trichomów. To właśnie one mają wpływ na siłę działania cannabis podczas palenia.

Opisywane efekty bubble gum

Legendarna guma balonowa to głównie Indica, której działanie jest przede wszystkim przeciwbólowe i nasenne. Niemniej jednak w jej działaniu można zauważyć również efekty typowe dla Sativy, która z kolei może pobudzać. Odmiana ta więc relaksuje ciało i umysł, a zarazem wprowadza w stan euforii oraz poprawia samopoczucie. Odczuwany może być przypływ szczęścia i rozluźnienia, co gwarantuje zbalansowane doświadczenie bez efektów silnie odurzających i tzw. knock-outu. To natomiast sprawia, że bubble gum jest tak chętnie wybierana, nawet przez początkujących użytkowników i stanowi przyjemne urozmaicenie wszelkich spotkań towarzyskich i imprez.

Uprawa bubble gum – co warto wiedzieć?

Bubble gum to roślina bardzo łatwa w uprawie, która dobrze rośnie i przynosi duże plony, o ile tylko zapewnimy jej odpowiednią temperaturę, która w tym przypadku wynosi 20-28 stopni Celsjusza. Jej czas kwitnienia wynosi od ośmiu do dziewięciu tygodni. Marihuana ta jest odpowiednia zarówno do uprawy indoor, jak i outdoor, choć oczywiście musimy pamiętać, że warunki atmosferyczne mogą sprzyjać np. powstawaniu pleśni. Dlatego też zawsze warto zadbać o odpowiednią ochronę. Na produkcję bardziej okazałych kwiatów korzystnie wpłynie ponadto zastosowanie podwyższonego poziomu fosforu. Ziemię natomiast należy wypłukać ze składników odżywczych, co podniesie walory smakowe, które przecież są tak istotne w przypadku bubble gum.

Warto w tym miejscu wspomnieć dwie dodatkowe cechy, które będą istotne przy hodowli marihuany. Pierwszą z nich są nasiona Autoflowering. Znacie już to pojęcie? Określenie autoflowering oznacza, że roślina zakwitnie po upływie określonego czasu, niezależnie od warunków, w jakich będzie się znajdować, a dotyczy to także oświetlenia. Druga ważna właściwość to to, czy nasiona są feminizowane. Poddanie cannabis takiemu procesowi gwarantuje otrzymanie okazów łatwiejszych w uprawie i dających bardziej obfite plony.

Nasiona bubble gum dostępne w sklepie HolenderskiSkun.pl są zarówno odmianą Autoflowering, jak i postacią feminizowaną.

Leave a reply