Fotografia stomatologiczna – jak się przygotować?

Fotografia wykorzystywana jest w większej ilości dziedzin niż nam się wydaje. Wszystkie dokładne zdjęcia uzębienia oraz ogólnie wnętrza jamy ustnej jakie możemy znaleźć, powstały właśnie dzięki fotografii stomatologicznej. Spoglądając na zdjęcie, pacjent może o wiele lepiej zrozumieć co dzieje się w jego uzębieniu, a specjalista posiada możliwość dokładnego wytłumaczenia problemu.

Fotografia stomatologiczna – na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu?

Fotografia stomatologiczna wymaga niezwykle dokładnych zdjęć oraz specjalistycznego sprzętu. Zdjęcia wykonywane są najczęściej w skali makro, czyli 1:1, do której potrzebujemy odpowiedniego obiektywu, aparatu, oświetlenia i fachu w rękach. Najlepszymi aparatami do fotografii stomatologicznej okazują się lustrzanki oraz bezlusterkowce. Jeśli już udało nam się wybrać odpowiedni aparat, kolejną ważną częścią osprzętu jest matryca. To ona odpowiada za głębie ostrości zdjęć. Ostatnim ważnym elementem, jest oczywiście obiektyw makro. Dzięki niemu, posiadamy możliwość ustawienia ostrości w dowolnym miejscu, bez ryzyka rozmazania zdjęcia.

Fotografia stomatologiczna – dla kogo najlepiej sprawdzi się kurs?

Kurs fotografii stomatologicznej, sprawdzi się idealnie dla osób, które pracują w stomatologii i chcą podnieść efektywność swojego leczenia. Dzięki nowej umiejętności, będą mogli dokładnie przedstawić pacjentowi zaistniały problem i wytłumaczyć całą procedurę zabiegu. Kurs fotografii stomatologicznej to również świetny sposób na poszerzenie dokumentacji kliniki stomatologicznej. Pozwoli również na udokumentowanie specjalnych przypadków, które później mogą być analizowane w większym gronie specjalistów, czy używane do szkoleń stomatologicznych. Dostępne kursy znajdziemy na stronie https://heroesofdentistry.pl/kursy/fotografia-w-stomatologii/. Przy wyborze kursu, należy upewnić się, że w programie uwzględnione są zajęcia praktyczne. Tylko dzięki nim, będziemy w stanie nauczyć się jak poprawnie wykonywać zdjęcia tego typu. W kursie mogą również wziąć udział osoby, nie zajmujące się profesjonalnie stomatologią, a jedynie chcą poszerzyć swoje umiejętności fotograficzne, przy okazji ucząc się nowych rzeczy.

Leave a reply