Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem?

Standardowo, większość z nas ucisza swój budzik przyciskiem “drzemka”, po jego pierwszym sygnale. Dużą ilość czasu z samego rana przed wyjściem do pracy, czy szkoły, spędzamy chaotycznie. Dzieci trzeba ubrać, nakarmić i wyszykować. W pracy zamiast się skupić nachodzą nas różne dziwne myśli, jak na przykład wypicie mocnej filiżanki kawy i przeglądanie facebooka. Przygotowania do rozpoczęcia dnia w pracy nie są niczym niezwykłym. Większość z nas rozpoczyna swój roboczy dzień od luźnej pogawędki, papierosa, albo przejrzenia internetu w naszym telefonie.

W internecie znajdziemy pełno metod zapanowania nad porannym chaosem. Po porannym zgiełku czas w pracy zaczynamy traktować, jak czas dla siebie. Przeglądamy internet, prywatnego maila, ostatecznie marnujemy nasz czas na nie konstruktywne czynności, które niewiele wnoszą w nasze życie.

Poranki ludzi sukcesu są inne, niż poranki “przeciętniaków”. Są one bardzo zajęte. Ludzie biznesu i sukcesu spędzają czas rano wydajnie i jednocześnie przyjemnie. Umiejętność wykorzystania pierwszych godzin dnia, jest tym co zmienia chaos w osiągnięcia. Zwłaszcza, gdy masa bodźców z zewnątrz rozprasza naszą uwagę.

Zanim większość “przeciętniaków” zasiądzie do śniadania, ludzie sukcesu mają już swoje pierwsze zwycięstwa, dzięki czemu ich życie nabiera innego kształtu. Mają określone wyzwania, którym stawiają czoła, i to właśnie z samego rana czują, że mają największą kontrolę nad czasem. Poranki ludzi sukcesu są ich czasem dla siebie, ponieważ nikt im wtedy nie przeszkadza. Przyjrzymy się także jak wyglądają nasze wieczory. Najwięcej grzechów popełniamy wieczorem, jak na przykład nocne podjadanie. Rano gdy jesteśmy wyspani, pokłady naszej energii są pełne, co wskazuje aby zająć się wówczas naszymi priorytetami, i ludzie sukcesu o tym wiedzą.

Dobry nawyk możemy uczynić z wielu rzeczy. Prawidłowe poranne czynności, to takie które przynoszą długotrwałe, pozytywne rezultaty. Ludzie sukcesu z rana skupiają się na zajęciach, które mają dla nich największą wartość. Stawiają oni sobie trzy priorytety. Kariera, rodzina oraz rozwój osobisty, są to kluczowe wartości ludzi sukcesu.

Leave a reply