Psychologia pozytywna w edukacji – skup się na pozytywnych stronach!

Sytuacja pandemiczna doprowadziła do gwałtownego pogorszenia stanu młodych ludzi. Brak możliwości kontaktu z rówieśnikami sprawił, że uczniowie zamknęli się w sobie i stracili możliwość poznawania życia w sposób, który jest najbardziej naturalny. Dlatego właśnie, powstał kurs psychologii pozytywnej w edukacji, który ma na celu zniwelowanie szkód wyrządzonych podczas zajęć zdalnych.

Psychologia pozytywna – co to właściwie jest?

Psychologia pozytywna, to najprościej mówiąc – odłam psychologii, który zajmuje się dobrym samopoczuciem oraz szczęściem. Wielu osobom kojarzy się z przysłowiowym – klepaniem po plecach oraz używaniem zwrotów typu – „będzie dobrze”. Na szczęście, nie na tym to polega. Psychologia przez długi czas skupiała się jedynie na negatywnych aspektach naszego umysłu. Na badania depresji czy stanów lękowych poświęciliśmy o wiele więcej czasu, a zupełnie zapomnieliśmy o kreatywności, humorze, szczęściu oraz inteligencji emocjonalnej. Dzięki psychologii pozytywnej, możemy poświęcić więcej czasu na to w czym pacjent jest dobry oraz co przynosi mu najwięcej satysfakcji. Zagadnieniami związanymi z psychologią pozytywną zajmował się już Arystoteles, a w późniejszych czasach Abraham Maslow – twórca piramidy potrzeb człowieka, jednak mimo to przez wiele lat (do teraz) nie zyskała wystarczającego rozgłosu.

Psychologia pozytywna w edukacji – kto powinien skorzystać z kursu?

Udział w kursie psychologii pozytywnej w edukacji jest bardzo przydatnym doświadczeniem dla pracowników oświaty związanych ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi, średnimi oraz zawodowymi. Zdobyte na nim informacje pomogą zupełnie inaczej spojrzeć na obecną sytuację emocjonalną uczniów, którzy diametralnie różnią się od swoich poprzedników. Jest to spowodowane nie tylko obecną sytuacją na świecie, ale i powszechnym dostępem do technologii, która potrafi całkowicie pochłonąć. Kurs psychologii pozytywnej w edukacji, znajdziemy na stronie https://zdalnekompetencje.pl/kurs/psychologia-pozytywna-w-edukacji/. Dzięki wygodzie kursów online, możemy skorzystać z niego w dowolnym momencie oraz zdobyć wiele przydatnych umiejętności.

Leave a reply