Peeling chemiczny – kiedy i jak należy go stosować by uzyskać pożądane efekty?
Peeling chemiczny jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Przyczyną takiego faktu jest jego szerokie zastosowanie możliwe dzięki prawie, że dowolnym modyfikacjom składu peelingu.
Peeling chemiczny – na jakie zmiany?
Na początek warto od razu odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto zastosować taki peeling. Tak więc najważniejszymi wskazaniami do jego wykonania są: zmiany barwnikowe, uszkodzenia powodowane wiekiem, różnego rodzaju blizny, a także choroby skórne takie jak trądzik. Najbardziej rozbudowanym podpunktem są tutaj pierwsze zmiany. Mowa tu bowiem nie tylko o dobrze znanym wielu kobietom przebarwieniach powodowanych nadmierną ekspozycją skóry na działanie promieni słonecznych, ale również plamach soczewicowatych, ostudzie czy nierównomiernym kolorycie skórnym. Z kolei jeśli mowa o zmianach wywołanych upływem lat to tutaj należy wymienić mniejsze i większe zmarszczki, zwiotczenie skóry, brak jędrnego konturu twarzy oraz skórę atroficzną (mało elastyczną, zwiotczałą, cienką).
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Skoro znamy już wskazania to warto zapoznać się również z przeciwwskazaniami do wykonania peelingu chemicznego. Jest to bardzo ważne, ponieważ zlekceważenie któregoś z nich może doprowadzić do stanów zapalnych, a także jeszcze groźniejszych komplikacji. Tak więc osobami całkowicie wykluczonymi z możliwości skorzystania z tego zabiegu są alergicy na składniki preparatu, osoby z nowotworami skóry, w tym te poddające się radioterapii, osoby z chorobami autoimmunologicznymi (np. pęcherzyce). Z kolei czasowo z peelingu chemicznego muszą zrezygnować kobiety w ciąży, osoby po depilacji skóry (7 dnia karencji), po doustnej terapii pochodnymi witaminy A (miesiąc karencji) a także osoby leczące trądzik, zmiany grzybicze i wirusowe (np. opryszczka).
Peeling chemiczny – kwasy stosowane na twarz
Warto zdawać sobie sprawę z tego jak duże znaczenie ma odpowiednie dobranie kwasu do posiadanych problemów skórnych. Specjalista np. z https://salonpieknecialo.pl/ musi sprawdzić kondycję skóry i na tej podstawie opracować plan kuracji. Do wykorzystania ma między innymi kwas glikolowy, który szybko penetruje warstwę naskórka i pobudza komórki do regeneracji. Jego efektem będzie rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn, efekt odmłodzenia, a także ogólna poprawa kondycji skóry. Zadziała on również na zaburzenia rogowacenia, a także przywróci odpowiedni poziom nawilżenia. Z kolei kwas mlekowy stosuje się w celu złuszczenia naskórka, nawilżenia i uelastycznieniu skóry. Za jeden z najbezpieczniejszych kwasów uznaje się kwas migdałowy. Działa on antybakteryjnie, łagodnie złuszcza naskórek, a także hamuje łojotok. Każdy inny kwas również ma swoje konkretne działania i przeciwwskazania. Dlatego też warto zaufać w ich nakładaniu prawdziwym specjalistom.