Odpowiednia czapka z daszkiem dla dziewczynki

Słoneczne i ciepłe dni powodują konieczność używania ochrony głowy dla każdego dziecka, już od najmłodszych lat. Przegrzanie główki małego dziecka, może spowodować negatywny w skutkach udar cieplny. Włosy dziecka nie są na tyle gęste i mocne by stworzyć naturalną barierę przed uciążliwym działaniem promieni słonecznych. Nawet w pochmurne dni, należy zadbać o właściwą ochronę. Skóra na główce dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa i podatna na oparzenia słoneczne niż u osoby dorosłej. Ponadto silne promieniowanie słoneczne może negatywnie wpływać na narząd wzroku, z tego powodu ochrona głowy powinna także częściowo rzucać cień na twarz dziecka, by nie doszło do oślepienia. Niezbędna okazuje się tu czapka z daszkiem dla dziewczynki lub rzecz jasna chłopca.

Jak wybrać odpowiednią czapkę z daszkiem dla dziewczynki

Czapka z daszkiem dla dziewczynki powinna być wykonana z delikatnych i przepuszczających powietrze materiałów. Zastosowanie cienkich tkanin pozwoli na zachowanie komfortu cieplnego i zapobiegnie poceniu się główki. Dobrym wyborem są czapki ze specjalną siateczką, która zapewnia właściwą wentylację w okolicach potylicy. Dzięki temu, dziecko nie będzie czuło dyskomfortu, a czapka pozostanie na małej główce, nawet w bardzo upalne dni.

Czapka z daszkiem w dziewczęcych kolorach i fasonach, które przypominają chusteczkę na głowę są dobrym wyborem dla dziewczynek, które wybierają bardziej elegancki styl ubierania. Można dobrać stylową czapeczkę, która nie będzie typowo sportowym wyborem, w którym nie każda mała dziewczynka czuje się komfortowo.

Na wyjątkowo upalne dni i czas spędzony na przykład na plaży lub nad basenem, warto wybrać czapkę, która dodatkowo ochrania delikatny kark dziecka. Wykonany z lekkiej bawełny specjalny ochraniacz, pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim ochronną. Nadmierne opalenie karku może być dla dziecka bardzo nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne. Taka czapka jest świetnym rozwiązaniem, dla dzieci które bawią się bez koszulki.

Czapka z daszkiem na każdą okazję

Warto chronić delikatną główkę dziecka, nie tylko spędzając czas na spacerze czy na plaży. Nawet spacer w wózku czy przechadzka po mieście nie powinny odbywać się bez ochrony głowy. Na chłodniejsze, wiosenne dni, kiedy słońce operuje dość mocno, warto wybrać czapkę z daszkiem, która także ochroni uszy dziecka. Czapka z daszkiem typu safari, która ochrana głowę, uszy i częściowo policzki, to właściwa ochrona przed słońcem i wiatrem.

Czapka dla dziecka z szerokiej oferty sklepu www.sklep.kochamczapki.pl powinna być nie tylko delikatna, ale przede wszystkim musi odpowiednio wyprofilowana. Czapki z daszkiem są uszyte z myślą o dzieciach, które w zabawie mogą zgubić lub niechcący zdjąć ją z głowy, właściwie uszyta czapka nie będzie ani przeszkadzała dziecku w jego aktywnościach, ani nie będzie zasłaniała pola jego widzenia.

Leave a reply