Buty do wody dla dzieci  

Wszystkie dzieci, te najmłodsze i te nieco większe, uwielbiają zabawę na plaży, pluskanie się w wodzie, robienie babek z piasku i budowanie zamków. To doskonały sposób na spędzanie czasu w sezonie letnim i na wakacjach w ciepłych miejscach. Warto jednak zadbać, aby maluchy były nie tylko zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed tym, co może znajdować się w piasku.

Nie wszystkie plaże są idealnie bezpieczne i dopasowane do potrzeb najmłodszych. W piasku można natrafić na ostre kamienie czy pozostawione w nim niebezpieczne przedmioty. Niektóre plaże są też mocno kamieniste i mogą powodować trudności przy chodzeniu bosymi stopami. W ciepłych krajach dodatkowo zagrożeniem są niektóre morskie żyjątka, które żyją zakopane w morskim piasku. Mogą ukąsić lub oparzyć. Doskonałym rozwiązaniem, aby zapewnić dziecięcym stópkom komfort i bezpieczeństwo, są odpowiednio dobrane buty do wody dla dzieci. Powinny być one dobrej jakości, komfortowe, wygodne i wykonane z bezpiecznych dla skóry materiałów.

Zwykłe buty nie zawsze się sprawdzą

Przed wakacyjnym wyjazdem czy wyprawą na plaże rodzice nie zawsze pamiętają o odpowiednio dopasowanym obuwiu do wody. Zabierają ze sobą stroje kąpielowe, zestawy zabawek do piasku czy balsamy z wysokim filtrem. Na plaży maluchy jednak zwykle biegają na bosaka lub zostają w tych butach, w których nad wodę przyjechały. Zwykłe sandałki mogą być nie do końca dobrym rozwiązaniem. Niektóre buty po kontakcie z wodą mogą się rozkleić lub zniszczyć. Klapki też nie są odpowiednie, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Jest niemal oczywiste, że maluchy takie wsuwane buty szybko pogubią gdzieś w piasku. Warto więc stawiać na profesjonalne obuwie do wody, które zostało zaprojektowane z myślą o tym, że będą narażone na nieustanny kontakt z wodą. Producenci butów dla najmłodszych dokładają wszelkich starań, aby były one nie tylko ładne i kolorowe, ale również wygodne i solidnie wykonane.

Najprostszy wybór – buty gumowe

Wśród butów do wody dla dzieci bardzo popularne są wsuwane buty gumowe. Są one wygodne, często odpowiednio wyprofilowane. Dzieci mogą w nich bezproblemowo biegać po plaży. Problem w tego rodzaju butach może być w przypadku, gdy są całkowicie zabudowane. Wtedy stopa nie może oddychać, a co za tym idzie – pojawiają się otarcia czy odparzenia. Jeśli więc decydujemy się na buty gumowe, zadbajmy o to, by były to modele perforowane, wyposażone w liczne otworki, które zapewniają prawidłowy przepływ powietrza.

Specjalistyczne buty do wody

Jeśli buty wykonane z grubej gumy nie do końca nam odpowiadają, możemy wybierać spośród specjalistycznych butów do wody, które dobrze przylegają do stopy, mogą mieć grubszą lub cieńsza podeszwę, są całkowicie wodoodporne i bardzo wytrzymałe. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważna jest podeszwa buta, która powinna być odpowiedniej grubości. Zwracajmy uwagę także na to, z jakiego materiału buty są wykonane. W sklepach i marketach możemy dostać sporo tanich bucików do wody dla najmłodszych, które są wykonane z materiałów nie do końca sprawdzonych. Lepiej nie ryzykować i nie zakładać dzieciom na wiele godzin butów, które mogą powodować podrażnienia lub być po prostu toksyczne. Polecamy sprawdzone produkty firmy UvKids.

Buty dopasowane do stopy

Wśród butów do wody dla najmłodszych możemy znaleźć wiele ciekawych modeli. Najczęściej są one wykonane z gumy i tekstylnej cholewki. Gdy jesteśmy na etapie wybierania konkretnego modelu, warto zdecydować się na buty, które mają możliwość regulowanego zapięcia. Dzięki temu będą one dopasowane do stopy i nie będą zbyt luźne. Zdecydowanie poprawi to jakość ich użytkowania. Nie zapominajmy, że dzieci mają różne stópki – nawet jeśli są tego samego rozmiaru, mogą być grubsze lub chudsze. Buty bez regulacji zapięcia z pewnością nie będą więc idealne dla każdego maluszka.

Bardzo ważne właściwe użytkowanie

Jeśli chcemy, aby buciki do wody przetrwały nieco dłużej niż tylko kilka dni, warto dbać o ich prawidłowe użytkowanie. Zdarza się, że maluchy w butach do wody chodzą nie tylko po piasku nad wodą, ale również po asfalcie czy innych nawierzchniach. Gumowa podeszwa może wtedy szybko ścierać się i zniekształcać, przez co nie będzie zapewniała właściwej przyczepności w miejscu swojego przeznaczenia. Buty do wody należy nosić wyłącznie na plaży. Po ich zdjęciu trzeba je dokładnie wyczyścić i wysuszyć, dzięki temu będą służyły maluchowi bardzo długo – oczywiście do momentu, gdy dziecko wyrośnie z bucików i trzeba będzie je wymienić na model o większym rozmiarze.

Leave a reply