Żaluzje drewniane to wyjątkowe osłony, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych obecnych na rynku, przede wszystkim ze względu na wykorzystany materiał. Drewno naturalnie występując w przyrodzie nadaje wnętrzom oryginalnego oraz unikalnego wystroju, harmonii oraz zapewnia przyjazny i przytulny klimat. Tego typu żaluzje mają uniwersalne zastosowanie w warunkach domowych oraz w pomieszczeniach firmowych, gdyż doskonale sprawdzą się zarówno do okien dużych, jak i o standardowych wymiarach.

Zalety żaluzji drewnianych

Drewno to wysokiej jakości materiał, który charakteryzuje się również bogactwem kolorystycznym, dlatego też łączy w sobie trwałość, wytrzymałość oraz walory estetyczne. Żaluzje drewniane zapewniają odpowiednią ochronę przed nasłonecznieniem, co ma związek z lamelami, które posiadają trzy rodzaje szerokości, takie jak 25mm, 50mm oraz 65 mm, ale także bezpośredni wpływ ma drewno. Grubsze listwy w porównaniu do klasycznych produktów zapewniają nie tylko cień, ale także niższą temperaturę w pomieszczeniu. Do produkcji żaluzji najczęściej wykorzystywane jest drewno lipowe, sosnowe, dębowe oraz bukowe.

Obsługa żaluzji drewnianych jest intuicyjna i prosta, odbywa się bowiem poprzez mechanizm sznurkowy, lub elektryczny, który umożliwia precyzyjną regulację stopnia dopływu i kąt padania światła. Podobnie jest z montażem, który nie należy do skomplikowanych. Żaluzje drewniane mogą być zamontowane do ściany, ramy okna, czy sufitu. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, do codziennej pielęgnacji wystarczy sucha szmatka. Alternatywą drewnianych osłon są żaluzje bambusowe, które charakteryzują się cieńszą konstrukcją, dlatego też zajmują mniej miejsca po podciągnięciu ku górze.

Żaluzje drewniane – do jakich aranżacji pasują?

Ze względu na uniwersalność drewna materiał ten doskonale komponuje się w pomieszczeniach, w których królują beże, biele, szarości, ale także nieco bardziej odważne kolory, takie jak niebieski, zielony, czy czarny. Pasować będą również do wnętrz w stylu góralskim, ale także nowoczesnych i modnych, takich jak skandynawskim, włoskim oraz boho, pełniąc funkcję dekoracyjną.

Dopełnią pomieszczenia, w których dominują akcenty rustykalne związane z naturą, przyrodą oraz motywami florystycznymi, a także wnętrza w stylu minimalistycznym, nieco surowym, gdzie nadadzą nietuzinkowego i eleganckiego charakteru. Żaluzje drewniane sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, domach, jak i pomieszczeniach firmowych. Stanowią odpowiednią ochronę przed nasłonecznieniem w sypialniach, salonach oraz we wszystkich miejscach, w których wilgotność nie jest na wysokim poziomie.

Żaluzje drewniane posiadają wiele zalet, czego podstawą jest wykorzystany materiał zapewniający długoletnie użytkowanie. Z kolei szeroki wachlarz kolorystyczny sprawia, iż z łatwością można wybrać odpowiedni odcień zgodny z preferencjami, spełniający potrzeby oraz indywidualne wymagania. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach o zróżnicowanym stylu, uzupełniają je i nadają unikalną atmosferę.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a reply