Woski zapachowe Yankee Candle – czy są bezpieczne?

Zapachy są istotną częścią naszego życia. To one zazwyczaj przywołują nam różne wspomnienia z dzieciństwa, przypominają o ukochanych osobach lub przywołują obrazy dalekich miejsc odwiedzonych przez nas w przeszłości.

Oprócz tego są ukojeniem dla naszych zmysłów, dodają przytulnego charakteru, wspomagają relaks czy towarzyszą nam podczas spotkań z rodziną lub przyjaciółmi.

Woski Yankee Candle zawierają olejki eteryczne, które koją i odprężają lub pobudzają i dodają nam energii. Niesamowity aromat uwalniający się z rozgrzanego kominka jest idealnym dopełnieniem romantycznej kolacji, urodzin lub długich, jesiennych wieczorów. Są jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu, jeśli odpowiednio się z nimi obchodzimy.

Zadbaj o otoczenie:

  • Jeżeli w pomieszczeniu przebywają dzieci lub zwierzęta to kominek z woskiem należy postawić w miejscu dla nich niedostępnym
  • Powierzchnia blatu powinna być na tyle duża, aby mieć pewność, że przypadkiem nie trącimy kominka i nie rozlejemy rozgrzanego wosku
  • Nie powinniśmy dotykać ani przestawiać kominka jeżeli wosk jest rozgrzany, aby uniknąć rozlania i poparzenia
  • Należy zwrócić uwagę, aby odsunąć inne przedmioty od kominka, a zwłaszcza te, które są łatwopalne

Przechowywanie wosków zapachowych Yankee Candle

Wosk można z łatwością podzielić na mniejsze kawałki. Czas uwalniania się aromatu będzie krótszy, dzięki czemu można częściej zmieniać zapachy. Warto jednak pamiętać, aby pokruszony wosk, który mamy zamiar później wykorzystać szczelnie zamknąć. Najlepiej wykorzystać woreczek strunowy lub mały pojemniczek z wieczkiem, dzięki temu woski nie wywietrzeją.

Jak bezpiecznie usunąć wosk?

Wosk zapachowy nie ulegnie wypaleniu tak, jak klasyczna świeca i pozostanie w miseczce kominka.

Dlatego, kiedy z wosku całkowicie odparuje olejek zapachowy i przestanie być wyczuwalny należy zgasić podgrzewacz i odczekać, aż wosk lekko zastygnie i będzie miękki. Wtedy z łatwością usuniemy wosk i z powodzeniem możemy cieszyć się nowym zapachem.

Leave a reply