Tennessee whisky – po którą warto sięgnąć?

Niewiele osób może pozwolić sobie, aby próbować różnych rodzajów whisky, gdyż trunek ten uznawany jest powszechnie za luksusowy i niestety także na ogół dość kosztowny. Chociaż na rynku znaleźć można też produkty do 50 złotych, które nie nadszarpną zbytnio amatorów tego szlachetnego napoju, większość ciekawszych smaków kryje się na wyższej półce. Spośród różnych odmian whisky, warto zwrócić szczególną uwagę na Tennessee whisky, która wyróżnia się unikalnym smakiem. Zawdzięcza go specyficznej metodzie filtrowania z udziałem klonowego węgla drzewnego. Jak wybrać odpowiednią butelkę Tennessee whisky, by nie żałować wydanych pieniędzy? 

Jack Daniels Black – najlepsza spośród Tennessee whisky? 

Dla osoby, która nie często ma okazję próbować ekskluzywnych alkoholi, pierwszym wyborem najprawdopodobniej będzie najpopularniejszą pozycję znanej marki. Jednym z najlepiej sprzedających się rodzajów Tennessee whisky jest Jack Daniels Black Label no.7, który w pewnym sensie jest flagowym produktem tego brandu. Czy jednak jest to najlepszy możliwy wybór? Miłośnicy whisky twierdzą zgodnie, że reputacja no.7 jest raczej zasłużona, choć może nie koniecznie jest wskazywany jako ulubiony lub najciekawszy. To dobry alkohol dla osób, które chcą się przekonać czy whisky w ogóle im zasmakuje i czy warto eksperymentować z innymi odmianami. 

Jakie rodzaje Tennessee whisky warto wypróbować? 

Dla tych, którzy próbowali już odmiany Jack Daniels Black no.7 i chcieliby też zasmakować w innych szlachetnych rodzajach Tennessee whisky, znany producent przygotował wiele innych ciekawych propozycji Możesz zapoznać się z nimi szczegółowo tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Godne uwagi pozycje to chociażby Single Barrel Rye, rozgrzewająca i pachnąca orzechami lub urodzinowa edycja Jacka Danielsa z 2011 roku, która zachwyca aromatem wanili, gruszki, banana i cynamonu. Likiery na bazie whisky mają szansę zasmakować tym, którzy lubią eksperymenty, więc dobrze jest też rzucić okiem na miodową lub jabłkową wariację na temat Jacka Danielsa. 

Leave a reply