Cellulit, czyli niezbyt estetycznie wyglądająca, pomarszczona z licznymi wgłębieniami skóra, to zmora wielu kobiet. Mitem jest, że z tym problemem zmagają się tylko kobiety z nadwagą. Cellulit może pojawić się u każdego, bez względu na wiek czy wagę, ale dotyczy głównie kobiet, ponieważ jest ściśle powiązany z wydzielaniem estrogenów. Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą, bardzo często widoczne już na pierwszy rzut oka lub po ściśnięciu skóry.

Skąd bierze się cellulit?

W dużym uproszczeniu, możemy powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu jest osłabione krążenie krwi w organizmie, co wpływa na niedotlenienie i zaburzenia w przemianie materii w komórkach oraz w oczyszczaniu komórek z toksyn. Te procesy zaś wpływają na wygląd naszej skóry, a widoczne są właśnie na skórze w postaci cellulitu. Co bezpośrednio się do tego przyczynia? Wśród wielu czynników możemy wymienić między innymi siedzący tryb życia, nadwagę, palenie papierosów, dietę bogatą w sól i cukier czy zbyt ciasne ubrania. Cellulit, chociaż przez wiele kobiet lekceważony, może doświadczyć sporego bólu. Jeżeli nie przeszkadza nam jego wygląd, to z czasem, zaniedbany może porażać nerwy, a tym samym przyczynić się do fizycznego odczuwania jego obecności.

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Walka z cellulitem nie należy do łatwych, wymaga działania na kilku płaszczyznach i przede wszystkim na regularności podejmowanych czynności. Przede wszystkim należy oczyszczać organizm z toskyn, a w tym zdecydowanie pomoże duża ilość wypitej wody w ciągu dnia, a także dieta bogata w błonnik, warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Z pewnością pomoże też aktywność fizyczna, w której nie liczy się intensywność, ale przede wszystkim regularność poprawiająca elastyczność naszej skóry. Dodatkowym i ważnym elementem w procesie zwalczania cellulitu są różnego rodzaju kremy, serum i balsamy, ale także tabletki. Ranking, jaki został sporządzony na https://medsense.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/, pokazuje tabletki antycellulitowe, które skutecznie radzą sobie i wspomagają zmagania z cellulitem, dzięki redukcji tkanki tłuszczowej, a także usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Ponadto tabletki antycellulitowe są źródłem witaminy C przez co poprawiają jędrność i elastyczność skóry, a także pomagają usuwać toksyny, a co za tym idzie redukują tak zwaną pomarańczową skórkę. Przed wyborem jakichkolwiek suplementów warto zweryfikować ich skład. Tabletki na cellulit powinny być jak najbardziej naturalne, przetestowane klinicznie, a ich dodatkowym atutem będą potwierdzone i zweryfikowane opinie zadowolonych Klientek.

Leave a reply