Ratownictwo medyczne – jak wybrać wartościowe szkolenie?
Niezależnie od profesji, szkolenia są potrzebne i pożyteczne. Pomagają odświeżyć dawno przyswojoną wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności, a co za tym idzie dają możliwość awansu. Jednak w przypadku ratowników medycznych, zaniedbania w kwestii doskonalenia zawodowego mogą przynieść przykre konsekwencje. Programy kursów z zakresu ratownictwa medycznego są więc skonstruowane tak, by zapewnić kompleksowe przeszkolenie, obejmujące techniki ratowania życia, korzystanie z nowoczesnego sprzętu medycznego oraz regulacje prawne dotyczące wykonywania zawodu. Na co jeszcze oprócz podstawy programowej warto zwrócić uwagę, aby dobrze wybrać firmę szkoleniową?
Ratownictwo medyczne – szkolenie z dofinansowaniem
Nie da się ukryć, że szkolenia dla ratowników medycznych przeważnie są dość kosztowne. Nic dziwnego, firmy które się nimi zajmują muszą przecież opłacić pracowników oraz zakupić stosowny sprzęt, który podczas ćwiczeń praktycznych szybko się eksploatuje. Jednak zapłacenie całej należności nie zawsze spoczywa na barkach uczestnika szkolenia. Często bowiem można starać się o dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych. Jeśli dane szkolenie kwalifikuje się na takie dofinansowanie, firma powinna o tym informować na swojej stronie internetowej.
Ratownictwo medyczne – szkolenie z praktykami
Ważne jest, aby kursy dla ratowników medycznych prowadzone były przez profesjonalistów. Najlepiej, aby instruktorzy sami mieli na koncie kilkanaście lub kilkadziesiąt lat przepracowanych w zawodzie ratownika medycznego. Dzięki rozumieniu specyfiki tego zawodu, będzie im znacznie łatwiej przekazać niezbędną wiedzę.
Ratownictwo medyczne – punkty za szkolenie
Z odbytych szkoleń oraz seminariów należy rozliczać się co 5 lat, aby zachować prawo do wykonywania zawodu ratownika medycznego. W tym celu potrzebne jest co najmniej 200 punktów edukacyjnych. W ofercie na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-doskonalacy-dla-ratownikow-medycznych/ można znaleźć kurs, za który zdobyć można 120 punktów. Dokładnie tyle wymaga ustawa za szkolenie zakończone egzaminem. Resztę zdobyć można na seminariach, posiedzeniach szkoleniowych lub kongresach.