Przedłużanie rzęs stało się wśród kobiet bardzo popularne. Mogą one bowiem dzięki temu zabiegowi cieszyć się pięknymi rzęsami bez tracenia czasu na ich codzienne tuszowanie. Na czym polega zabieg przedłużania rzęs metodą objętościową? Dla kogo polecane są rzęsy 3D? Jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu?

Rzęsy metodą objętościową 3D – co to znaczy?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszy był zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1. Taki zabieg wydłużał tylko rzęsy. Od jakiegoś czas jednak jest on skutecznie wypierany przez metodę objętościową przedłużania rzęs. Polega ona na doklejeniu większej ilości sztucznych rzęs. Rzęsy 3D lub inaczej rzęsy 3:1 dają wyrazisty efekt na oku, gdyż do jednego naturalnego włoska stylistka dokleja aż 3 sztuczne. Dzięki temu rzęsy klientki wyglądają na zdecydowanie gęstsze i dłuższe. Rezultat nie jest jednak przesadzony i wygląda naturalnie. Między innymi dlatego Rzęsy metodą objętościową 3D cieszą się bardzo dużą popularnością.

Rzęsy 3D -jak długo się utrzymują?

Trwałość rzęs wykonanych metodą objętościową 3:1 jest kolejnym atutem tego zabiegu, który pozytywnie wpływa na jego popularność. Dobrze doklejone rzęsy 3D mogą utrzymać się bowiem aż do 6 tygodni. Żeby jednak tak się stało, zabieg musi zostać wykonany przez profesjonalną i doświadczoną stylistkę, która wykorzystuje wysokiej jakości produkty do przedłużania rzęs, kupione na przykład w internetowym sklepie Wonder Lashes. Tylko takie połączenie gwarantuje, że rzęsy metodą objętościową będą utrzymywać się przez kilka tygodni.

Kto może zdecydować się na przedłużanie rzęs metodą 3:1?

Tak naprawdę na przedłużanie rzęs może zdecydować się większość kobiet. Zabieg jest bowiem w pełni bezpieczny i przyjemny. Podczas przedłużania rzęs metodą objętościową klientki nie odczuwają żadnego bólu ani dyskomfortu.

Niestety nie jest to zabieg dla każdego. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań do wykonywania przedłużania rzęs. Są to mianowicie:

  • uczulenie na klej do rzęs – objawia się swędzeniem, opuchlizną, pieczeniem i ropieniem oczu. Taka alergia dyskwalifikuje definitywnie daną osobę do przedłużania rzęs jakąkolwiek metodą, gdyż na rynku nie są dostępne hipoalergiczne kleje do rzęs;
  • trichotillomania – schorzenie zmuszające do bezwiednego wyrywania włosów i rzęs;
  • minimalna ilość naturalnych rzęs lub ich całkowity brak – stylistka nie ma wtedy możliwości doklejenia sztucznych włosków;
  • problemy z leżeniem na wznak – w tej pozycji klientka musi spędzić czas wykonywania zabiegu, który trwa około 2 godzin;
  • niedomykalność powieki – oko musi być zamknięte. W innym wypadku opary kleju dostają się do oka i powodują podrażnienie rogówki;
  • stan zapalny oka – podczas zabiegu może ono zostać jeszcze bardziej podrażnione;
  • przeziębienie lub grypa – lepiej zaczekać z przedłużaniem rzęs do całkowitego wyleczenia;
  • opryszczka – może niechcący zostać przeniesiona z ust na oko. Taka sytuacja jest nie tylko niekomfortowa, lecz także może doprowadzić do utraty wzroku.

W każdym innym przypadku zabieg przedłużania rzęs metodą objętościową 3D jest możliwy do wykonania. Każda Pani, która pragnie cieszyć się długimi, gęstymi i wyglądającymi zjawiskowo rzęsami, nie mająca wyżej wymienionych problemów może umówić się do stylistki i przedłużyć swoje rzęsy metodą 3D.

Leave a reply