Sensum Mare

Okolice oczu to bardzo delikatna i wrażliwa część twarzy. Należy ze szczególną dbałością i ostrożnością podchodzić do ich pielęgnacji, ponieważ dobranie nieodpowiednich kosmetyków może skończyć się podrażnieniem lub reakcją alergiczną. Wzmożoną pielęgnacje powinny wdrożyć osoby, które mają skórę suchą i wrażliwą. Ich nawilżenie wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków oraz sposobu pielęgnacji.

Czym charakteryzuje się skóra pod oczami?

Jest ona przede wszystkim cieńsza niż inne miejsca na twarzy. Prowadzi to do częstych uszkodzeń oraz problemów z jędrnością i napięciem. Brak odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Musimy pamiętać, że aby skóra pod oczami była w dobrej kondycji, musimy jej dostarczać odpowiednich substancji. Są to przede wszystkim witaminy i minerały, które wspomagają regenerację i spowalniają procesy starzenia. Takie właściwości mają kosmetyki z alg morskich, które słyną z bogactwa witamin. Marka Sensum Mare posiada linie naturalnych kosmetyków, które idealnie wspomagają codzienną pielęgnację, szczególnie w tak delikatnych miejscach jak okolice oczu.

Skóra pod oczami nie została wyposażona w tkankę tłuszczową, która mogłaby stanowić ochronę dla wody w skórze. Dlatego wymaga ona szczególnego podejścia w zakresie nawilżania. Konieczne jest dostarczanie substancji nawilżających z zewnątrz, ponieważ okolice oczu są pozbawione jakichkolwiek gruczołów, które mogłyby produkować materiał ochronny.

Osoby ze szczególnie bogatą mimiką są narażone na szybsze powstawanie zmarszczek. Powinny więc podejść do tematu ze szczególną starannością i często nawilżać okolice oczu dobrymi, naturalnymi kosmetykami. Najgorszym wrogiem skóry pod oczami są jednak promienie UV. Powodują one, że skóra starzeje się znacznie szybciej, niż powinna.

Jak dobrać odpowiedni krem pod oczy? Kosmetyki Sensum Mare

Skóra pod oczami bardzo lubi kosmetyki delikatne i oparte na naturalnych formułach. Świetnym rozwiązaniem może się okazać marka Sensum Mare, która bazuje na algach morskich i korzysta z dóbr natury, jako głównych składników swoich produktów. Przed zakupem kremu, warto zastanowić się nad tym czego nasza skóra potrzebuje. Może to być dogłębne nawilżenie lub regeneracja i odbudowa. W wielu przypadkach skórze brakuje po prostu witamin i odżywienia.

Musimy również wiedzieć, że inwestycja w krem dedykowany dla okolic oczu, może przynieść nam wiele korzyści. Kosmetyki Sensum Mare mają w swoich liniach wiele propozycji zarówno serum, jak i kremów pod oczy. Krem, którego na co dzień używamy do pielęgnacji twarzy może okazać się niewystarczający dla wymagających okolic oczu. Nie zawiera on pewnych składników, które odpowiadają za zatrzymywanie procesów starzenia oraz niwelowanie zmarszczek. Przy aplikacji powinniśmy również zwrócić uwagę na ilość aplikowanego kosmetyku, ponieważ zbyt duże stężenie substancji aktywnych będzie prowadziło do podrażnień.

Leave a reply