Medycynie estetycznej dużą popularnością cieszą się rozpuszczalne nici,  które stały się rewolucją w odmładzaniu twarzy. Jest to bezpieczna metoda, która stosowana przez doświadczonych lekarzy pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów liftingu bez konieczności użycia skalpela. Zastosowanie nici liftingujących przynosi długotrwałe i natychmiastowe rezultaty.

Nici liftingujące PDO  zbudowane z polidioksanu są gładkie i wchłanialne. Substancja, z której zostały stworzone, była już wykorzystywana od 20 lat w chirurgii w postaci szwów chłonnych. Wykonano szereg badań, które potwierdzają jej bezpieczeństwo przy wprowadzeniu polidioksanonu do organizmu, który ulega stopniowej resorpcji. Proces ten trwa od 180 do 240 dni. Dzięki wszczepieniu nici liftingujących dochodzi do pobudzenia produkcji nowego kolagenu, czyli białka, które jest odpowiedzialne za utrzymanie napięcia, a także jędrności skóry. Efekty tego zabiegu w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Zabieg ten najczęściej wykonuje się w celu usunięcia zmarszczek w okolicy powieki dolnej, a także do wzmocnienia i poprawy kondycji skóry szyi i dekoltu.

Nici liftingujące z haczykami

W medycynie estetycznej wykorzystuje się również nici liftingujące wykonane z polidioksanu, które są wyposażone w system mikroskopijnych haczyków. W niciach 4d haczyki są umiejscowione w dwóch kierunkach naokoło ich powierzchni. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wzmożonego efektu liftingu. W zależności od potrzeb i stanu skóry pacjenta dobiera się ich odpowiednią długość. Nici liftingujące 4d z haczykami są stosowane w celu zlikwidowania opadających policzków. Już po pierwszym zabiegu zauważalne jest podniesienie tkanek, ponieważ nici mechanicznie oddziałują na tkankę podskórną. Po upływie około 14 dni dochodzi do rozpoczęcia procesu produkcji nowego kolagenu i elastyny w miejscu, w którym zostały wszczepione nici. Warto zaznaczyć, że zabieg przyczynia się również do produkcji kwasu hialuronowego, a efekty tego zabiegu utrzymują się nawet do 24 miesięcy.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Na zabieg wszczepienia nici liftingujących powinny zdecydować się osoby chcące poprawić jędrność i napięcie skóry, zlikwidować worki pod oczami, zagęścić skórę szyi i dekoltu, usunąć zmarszczki palacza, spłycić bruzdę nosowo wargową, a także linie marionetki oraz zlikwidować tak zwane chomiki, czyli opadające policzki.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadza się po podaniu znieczulenia miejscowego. O obszary, w które mają być wszczepione nici są znieczulone lignokainą. Podczas zabiegu nie zachodzi konieczność nacinania skóry, ponieważ igły są wprowadzone poprzez wykorzystanie kaniuli, która wchodzi w tkankę podskórną. Po wprowadzeniu nici 4d haczyki otwierają się, powodując tym samym unoszenie wybranego obszaru skóry. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jej liftingu. Po przeprowadzonym zabiegu na skórze pacjenta mogą pojawić się niewielkie siniaki lub krwiaki, a także niewielkie nierówności, które mogą utrzymywać się do około dwóch tygodni.

Leave a reply