Najskuteczniejsze zabiegi odchudzające w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna to nowoczesne i innowacyjne działania, które skutecznie i pozytywnie wpływają na wygląd, wizerunek oraz sferę emocjonalną odbiorców. Wśród wielu popularnych czynności można wyróżnić zabiegi dotyczące skóry, ciała, twarzy czy modelowania całej sylwetki. Jednym z najbardziej cenionych obszarów medycyny estetycznej jest odchudzanie i redukcja tkanki tłuszczowej. Które zabiegi odchudzające przynoszą najlepsze efekty? Czym charakteryzują się poszczególne działania? Jaki istnieją wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju terapii?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej na odchudzanie

Odchudzanie oraz modelowanie sylwetki to działania, które nie należą do grupy przyjemnych i prostych do osiągnięcia. Wiele naturalnych sposobów, ćwiczenia czy restrykcyjna dieta skutecznie zniechęcają do podjęcia wyzwania, a męczące zasady postępowania utrudniają przebieg całego procesu. Jednakże odchudzanie nie zawsze związane jest z trudem i wyrzeczeniami. Nowoczesne rozwiązania i technologie pozwalają podjąć decyzję o wykonaniu specjalistycznych zabiegów medycznych, które skutecznie poprawiają wygląd ciała, a także wrażenia odbioru samego siebie.

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów odchudzających w dziedzinie medycyny estetycznej można zaliczyć:

  • endermologię,
  • kawitację ultradźwiękową,
  • mezoterapię igłową,
  • kriolipolizę

Na czym polegają zabiegi odchudzające

Każdy z proponowanych zabiegów, posiada szczególne cechy charakterystyczne, ustalony przebieg wykonania, jak również określoną skuteczność i efektywność. Dobór odpowiedniej metody uzależniony jest od wielu czynników, którymi są przede wszystkim: cel i przeznaczenie zabiegu, oczekiwania, stan zdrowia, możliwości pacjentki, cena czy konieczność powtarzania działań. Czym są poszczególne techniki odchudzania? Na czym polega każda z nich? Jakie daje efekty?

Endermologia

Endermologia to pewnego rodzaju masaż podciśnieniowy. Głównym celem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej, pozbycie się cellulitu czy wymodelowanie całej sylwetki. Zabieg ten powoduje przyśpieszenie procesu metabolizmu oraz stymuluje produkcję kolagenu. Przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem nadwagi, chcą poprawić jakość i wygląd skóry, jak również jej elastyczność. Dla uniknięcia jakiegokolwiek dyskomfortu podczas masażu, klientka zakłada specjalny kostium przeciwdziałający nadmiernemu zasysaniu skóry czy włosów. Podczas zabiegu skóra jest rolowana, co daje możliwość dostania się do głębszych partii ciała.

Kawitacja ultradźwiekowa

Działania odchudzające wykorzystujące fale dźwiękowe emitowane przez specjalną głowicę. Zabieg bezbolesny, polegający na dotarciu bezpośrednio pod skórę. Celem działania jest uwolnienie komórek tłuszczowych, a następnie samoistne ich usuniecie z orgiazmu. Efektem zabiegu jest: wymodelowanie sylwetki, redukcja tłuszczu, wysmuklenie kolan i ud, ujędrnienie ciała, itp.

Mezoterapia igłowa

Nowoczesne i innowacyjne działanie, którego celem jest dostarczenie organizmowi substancji nawilżających, regenerujących i odżywczych w procesie nakłuwania poprzez niewielką igłę. Zabieg ten wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, jednakże przynosi skuteczne i widoczne efekty. Działania dedykowane są osobom, które chcą wymodelować ciało, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zadbać o wygląd skóry, ujędrnić ją, pozbyć się przebarwień i zmarszczek.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjne zamrażanie komórek tłuszczowych, a następnie usuwanie ich z organizmu. Działania wykonywane są przy pomocy specjalnego aplikatora, która zasysa skórę i traktuje tłuszcz odpowiednio zimną temperaturą. Efektem zabiegu jest zauważalna utrata masy i tkanki tłuszczowej. Zabieg potrafi zredukować nawet do 25% zalegającej tkanki.

Każdy zabieg medycyny estetycznej, wykonywany w celu zredukowania tłuszczu i utarty masy powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb klientów. Przed zabiegiem należy określić swoje oczekiwania i możliwości tak, aby dopasować do nich określoną procedurę. Korzystając z zabiegów modelujących sylwetkę należy jednak pamiętać, że nie wykonają one za nas całej pracy. Poprawią stan skóry, zniwelują obrzęki, uelastycznią tkankę, ale dla pełnych efektów połączmy je z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Więcej o najskuteczniejszych zabiegach odchudzających przeczytasz na stronie https://qcl.pl.

Leave a reply