Makijaż permanentny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Wiele kobiet narzeka na brak czasu. Nie jest to fanaberia a zwyczajny nawał obowiązków, któremu codziennie muszą stawiać czoła. Spora ich część robi nie tylko karierę zawodową ale również zajmuje się domem i dziećmi. W tym całym natłoku zdarzeń niewiele z nich ma jeszcze czas na zadbanie o siebie. Na szczęście istnieje dla nich rozwiązanie, którym może być makijaż permanentny.

Makijaż permanentny – czym jest?

Myśląc o makijażu permanentnym wielu osobom przychodzi na myśli swego rodzaju tatuaż wykonany na twarzy. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że choć nie jest to dokładnie to samo, to na przykład procedura gojenia jest bardzo zbliżona. Sam proces nakładania makijażu permanentnego trwa około 1-3 godzin. Wszystko zależy od tego, na które partie jest nakładany. Samo miejsce po zabiegu powinno być traktowane z należytą starannością i dbałością, ponieważ jest to swego rodzaju rana powstała na skutek uszkodzenia ciągłości naskórka. Makijażu nie należy moczyć, nie powinno się używać mydła oraz preparatów zawierających alkohol. Przez okres sześciu tygodni nie można także wystawiać twarzy na działanie silnych promieni słonecznych. Do całkowitego zagojenia się ran dochodzi zazwyczaj w przeciągu czterech tygodni od wykonania zabiegu. Później efektami można cieszyć się nawet do trzech lat, co jest naprawdę bardzo komfortowym czasem dla wszystkich zabieganych kobiet.

Makijaż permanentny – wykonaj go u specjalisty

Makijaż permanentny to zabieg, któremu należy poświęcić dużo czasu, by wyglądał tak jak powinien. Nie ma chyba kobiety, która chciałaby przez długi czas pokazywać się w nieodpowiednio nałożonej kresce, która zamiast podkreślać jej walory będzie szpecić. Waśnie z tego względu na to, a także na fakt trwałości makijażu permanentnego powinno się udać do specjalisty, który posiada doświadczenie i kwalifikacje do wykonania takiego zabiegu. Jednym z takich miejsc jest https://nowacka.com.pl/ gdzie pracują wyłącznie osoby posiadające kompetencje do przeprowadzenia zabiegów umieszczonych w ofercie. Udając się w takie miejsce ma się również pewność, że specjalista oceni kondycję skóry i wskaże ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby zdecydowanie wpłynąć na makijaż.

Leave a reply