Linie do chleba – co warto wiedzieć na ten temat?

Zapotrzebowanie na pieczywo jest bardzo dużo. Statystycznie, w ciągu roku zjadamy około 45 kilogramów chleba. Piekarnie muszą więc wyprodukować go tyle, by zaspokoić aktualny popyt. Pomocne w osiągnięciu tego celu są nowoczesne linie do chleba.

Linie do chleba – z czego się składają?

Tego rodzaju urządzenia są niezwykle pomocne w prowadzeniu piekarni. Dzięki nim możemy bowiem zoptymalizować nasze działania, co przełoży się na wzrost wydajności produkcji oraz obniżenie jej kosztów. Nowoczesne linie do chleba tworzy wiele elementów. Każdy z nich pełni określoną rolę. Wagodzielarka odpowiada np. za precyzyjne dzielenie ciasta i ważenie kęsów. Specjalny panel sterowania umożliwia ustalenie odpowiedniego zakresu pracy urządzenia. Kolejnym elementem linii do chleba jest zaokrąglarka stożkowa. To dzięki nim możliwe jest nadanie ciastu gładkiej powierzchni. Przed ostatecznym uformowaniem musi ono jeszcze odpocząć, dlatego trafia do międzygarowni. Za ostateczny kształt pieczywa odpowiada z kolei wydłużarka.

Linie do chleba – kto oferuje profesjonalne rozwiązania?

Jeśli więc prowadzimy piekarnię, to warto rozważyć profesjonalizację linii produkcyjnej w oparciu o nowoczesne linie do chleba. Dzięki nim przyspieszymy produkcję bez konieczności modyfikacji sprawdzonych receptur. Rozwiązania te oferują także polskie firmy. Ich oferty bez problemu znajdziesz w internecie. Bez wychodzenia z domu możesz więc znaleźć linie do chleba idealne do Twojej piekarni. Wystarczy kliknąć tutaj https://bakeres.pl/. Linie do chleba umożliwiają produkcję nawet trzech tysięcy sztuk w ciągu godziny. Taką maszynę może obsługiwać maksymalnie dwóch pracowników. Linia do chleba zajmuje powierzchnię około sześciu metrów kwadratowych. Niektóre elementy, jak np. wywrotnicę do ciasta, można wykonać na zamówienie. Dzięki temu zostanie ona dopasowana do wysokości pomieszczenia oraz wagodzielarki. To pokazuje tylko, jak łatwo można dostosować linie do chleba do każdej piekarni. Możemy więc śmiało stwierdzić, że inwestycja w taką maszynę zwróci nam się bardzo szybko.

Leave a reply