Lekarz psychiatra dr Andrzej Wakarow – jak wygląda leczenie zaburzeń snu?

Nie da się ukryć, że zdrowy i spokojny sen ma pozytywny wpływ na organizm. Kiedy jesteśmy wyspani, czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej produktywni. Niestety z wielu powodów niektórzy mogą cierpieć na zaburzenia snu. Czym się objawiają i jak właściwie je leczyć?

Kiedy mówimy o zaburzeniach snu?

O zaburzeniach mówimy wtedy, gdy sen nie zapewnia właściwego odpoczynku. Może to być związane z jego jakością, jak również długością. Jednym z najpopularniejszych zaburzeń snu jest bezsenność. Charakteryzuje się trudnościami z zasypianiem oraz krótkim i przerywanym snem. Chociaż to właśnie bezsenność jest bezpośrednio kojarzona z zaburzeniami snu, do ich spektrum należy także nadmierna senność. Zbyt duża ilość snu negatywnie wpływa na organizm. Wiąże się z uczuciem nieustannego zmęczenia i brakiem motywacji do czegokolwiek. Ale z czego właściwie wynikają zaburzenia snu? Przede wszystkim z przyczyn zdrowotnych. Jeśli jednak badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, oznacza to, że problem związany jest z psychiką. W takiej sytuacji pomóc może lekarz psychiatra – w Warszawie będzie to między innymi dr Andrzej Wakarow.

Lekarz psychiatra w Warszawie dr Andrzej Wakarow – jak może pomóc przy zaburzeniach snu?

Często zdarza się tak, że za wystąpienie zaburzeń snu odpowiada przebyta trauma, depresja lub inne schorzenia natury psychologicznej. Aby je wyleczyć, należy udać się do lekarza psychiatry. W INZPiRO, czyli poradni znajdującej się w Warszawie, przyjmuje dr Andrzej Wakarow, który specjalizuje się między innymi w zaburzeniach snu. Więcej przeczytasz o nim na stronie https://psychiatrzy.pl/lekarze-psychiatrzy/. Odpowiednie leczenie może pomóc w przywróceniu prawidłowej jakości i długości snu. Czasami lekarz psychiatra zaleca przyjmowanie określonych leków, ale zdarza się, że kieruje też pacjenta na psychoterapię. Pozwala to nie tylko wyleczyć objawy, ale przede wszystkim zrozumieć powody wystąpienia takiego stanu rzeczy. Poradzenie sobie z problemem wymaga czasu, ale owocuje lepszym zdrowiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

Leave a reply