Kurtki damskie z jenotem

Kurtki damskie z jenotem – piękny wygląd i praktyczność

Kurtka zimowa jest niezwykle ważnym zakupem, bowiem to właśnie od niej zależy nasz komfort w trakcie najmroźniejszych miesięcy. Musi ona chronić nas przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu czy śniegu oraz przed niskimi temperaturami. W tym miejscu szczególnie istotny będzie rodzaj użytego wypełnienia, a także materiał zewnętrznej części. Czy to jednak wszystko?

Każda nowoczesna kobieta chce czuć się atrakcyjnie oraz stylowo, niezależnie od warunków jakie panują na zewnątrz. W związku z czym stawiają one wysokie wymagania producentom odzieży, również, jeśli chodzi o ubranie wierzchnie zimowe. Musi ono łączyć w sobie wszystkie opisane powyżej cechy, a jednocześnie być eleganckie, modne i wydobywać kobiece piękno. Warunki te idealnie spełniają kurtki damskie z jenotem, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Nic też dziwnego – wybór jest naprawdę szeroki oraz atrakcyjny, więc każda z Pań powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie! Należy pamiętać jednak, że dostępność opcji to tylko część rozwiązania problemu. Trzeba jeszcze wiedzieć jak podjąć decyzję, która będzie dla nas jak najkorzystniejsza.

Kurtki damskie z jenotem – jaki kolor wybrać?

Pod względem kolorystyki, kurtki damskie z jenotem mają do zaoferowania bardzo dużo, ale nie zawsze barwa, która podoba nam się najbardziej, sprawia, że wyglądamy dobrze. Warto zatem wiedzieć jakie działanie optyczne mają poszczególne odcienie, zanim dokonamy zakupu.

Zapewne słyszałaś o zasadzie, że czarne wyszczupla. Jest ona jak najbardziej prawdziwa i ma zastosowanie także w przypadku kurtek zimowych. Niemniej, nie oznacza to, że musimy ograniczać się do czerni. Podobne rezultaty uzyskamy przy innych ciemnych kolorach, takich jak granat, zieleń, bordo czy różne odcienie brązów. Dodatkową zaletą ciemnego ubrania jest fakt, że mniej widać na nim zabrudzenia.

Jasne, pastelowe barwy lepiej sprawdzą się w przypadku szczuplejszych Pań, którym mogą nawet dodać krągłości – przynajmniej optycznie. W tym przypadku jednak kurtka powinna kończyć się w okolicy bioder, żeby nie być zbyt przytłaczającą.

Kurtki zimowe a dobór kroju do sylwetki

Odpowiednio wybrany kolor to wciąż nie wszystko. Kurtki damskie z jenotem powinny bowiem być również dopasowane do typu figury właścicielki. Jak rozpoznać, do której grupy się zaliczamy i jak przekłada się to na krój, w którym będziemy wyglądać najkorzystniej?

Sylwetka „chłopięca” to Panie szczupłe, bez wyraźnych krągłości w obszarze bioder ani biustu. Idealne dla nich będą wszelkie kurtki z paskiem, który pomoże wizualnie zaznaczyć talię i nadać sylwetce dodatkowej kobiecości.

Sylwetkę typu „gruszki” wyróżniają przede wszystkim szerokie biodra. Panie o takiej figurze najlepiej będą się prezentować w długich płaszczach o prostym kroju lub w kurtkach lekko rozszerzanych do dołu. Ponieważ mają one także mały biust, dysproporcję tę mogą zamaskować dużym, futrzanym kołnierzem.

Sylwetka typu „jabłka” charakteryzuje się szerokimi biodrami i brakiem wyraźnego wcięcia w talii. W tym przypadku najlepszym wyborem będą krótkie fasony sięgające linii bioder, lecz nie sprawdzą się taliowane płaszcze czy też modele z paskiem.

Sylwetka typu „kielicha” jest poniekąd odwrotnością gruszki i odznacza się wąskimi biodrami oraz szerokimi ramionami, bez wyraźnego wcięcia w talii. Jeśli chcemy zbalansować nasze kształty w tym przypadku, powinnyśmy zdecydować się na rozkloszowane kurtki, najlepiej sięgające połowy bioder.

Na koniec, sylwetka typu „klepsydry”, która może być najbardziej pożądaną figurą, ma stosunkowo najłatwiejsze zadanie przy wyborze odpowiedniego stroju zimowego. Posiada ona już bowiem naturalne, kobiece kształty, które wymagają jedynie podkreślenia. W grę wchodzą tu zatem wszelkie taliowane fasony, paski i dopasowane kroje.

Bogaty wybór kurtek damskich z jenotem oferuje sklep Ligari, gdzie każda kobieta bez problemów znajdzie odpowiedni model dla siebie. Wystarczy zastanowić się dobrze nad swoim typem sylwetki i mieć na uwadze powyższe uwagi, aby śmiało ruszać na poszukiwania!

Leave a reply