Firmy eventowe oraz organizatorzy imprez firmowych szukający najciekawszych atrakcji, już wiedzą do kogo zwrócić się w pierwszej kolejności, gdy szukają karykaturzysty. Znany z prasy i TV rysownik i karykaturzysta Szczepan Sadurski nie od dziś nazywany jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Na czym polega wyjątkowość jego dowcipnych portretów?

Karykatury na żywo na imprezie

Gdy Sadurski podliczył liczbę eventów, które uświetnił w ostatnich latach i pomnożył przez kilkadziesiąt – wyszło, że narysował jakieś 50 tysięcy uśmiechniętych twarzy. Całkiem spore miasto, prawda? Nic dziwnego, że w tym fachu doszedł do mistrzostwa. Jak ktoś napisał, Sadurski karykatury rysuje z prędkością karabinu maszynowego.

To przenośnia, a co na to zegary? 100 sekund potrzeba Sadurskiemu, aby postawienia pierwszej kreski wyczarował dowcipny portret na imprezie firmowej. Pod warunkiem, że osoba pozująca co chwilę nie kręci głową na wszystkie strony. Ci, którzy mówili że to niemożliwe i założyli się – przegrywali. Nie należy się dziwić, że to rozchwytywany karykaturzysta, którego kalendarz jest zapełniony.

Jak wygląda taka atrakcja na event?

Wymagania są skromne: 2 lub 3 krzesełka, stolik, dobre oświetlenie miejsca lub gniazdo z prądem na wpięcie lampy. Dodajmy, miejsce możliwie ciche i z dala od głośników z muzyką, bo ta działalność artystyczna wymaga nieco skupienia.

Już po pierwszej karykaturze i pierwszym wybuchu śmiechu, chętnych na swoją dowcipną podobiznę jest jeszcze więcej. Niektórzy uwielbiają kibicować mistrzowi kreski, patrząc jak na pustej kartce w oka mgnieniu wyczarowuje zabawny portret.

Wymagania są skromne: 2 lub 3 krzesełka, stolik, dobre oświetlenie miejsca lub gniazdo z prądem na wpięcie lampy. Dodajmy, miejsce możliwie ciche i z dala od głośników z muzyką, bo ta działalność artystyczna wymaga nieco skupienia.

Jakie imprezy może uświetnić znakomity karykaturzysta?

Chyba wszystkie. Zarówno eventy integracyjne o charakterze rozrywkowym z muzyką i alkoholem, jak i poważniejsze imprezy: jubileusz firmy, Wigilia firmowa, otwarcie nowego wydziału lub siedziby firmy. Nawet poważne imprezy takie, jak kongresy, sympozja, ekskluzywne garden party albo targi branżowe. Lubimy się śmiać i lubimy zabawne karykatury, szczególnie gdy wykonawca jest doświadczonym profesjonalistą, w dodatku artystą znanym z mediów, a nie anonimowym twórcą.

Nie ma ograniczeń w liczbie uczestników imprezy. Zapraszano Sadurskiego na kilkusetosobowe eventy firmowe, ale też dojeżdżał np. 300 kilometrów aby narysować ponad 20 osób. Wszystko zależy oc chęci organizatora oraz wystarczającego budżetu. Bo przy większych imprezach zatrudnienie karykaturzysty eventowego jest korzystniejsze cenowo.

Nie ma ograniczeń w liczbie uczestników imprezy. Zapraszano Sadurskiego na imprezy kilkusetosobowe, ale też dojeżdżał np. 300 kilometrów aby narysować ponad 20 osób. Wszystko zależy od chęci organizatora oraz wystarczającego budżetu. Bo przy większych imprezach firmowych zatrudnienie karykaturzysty eventowego jest korzystniejsze cenowo.

Jak zamówić mistrza wesołych portretów na event?

Wystarczy wejść na Karykatury.com i w e-mailu napisać odpowiedzi na proste pytania: data i miejsce imprezy oraz liczba osób, która ma na nią przybyć. Jeśli termin będzie jeszcze wolny, bardzo szybko otrzymać odpowiedź z wyceną.

Najważniejsze, aby zrobić to możliwie wcześnie. Terminy rozmaitych eventów na których organizatorzy planują zaprosić karykaturzystę Sadurskiego pokrywają się, szczególnie jeśli to weekend. Choć są też terminy wolne niemal do ostatniej chwili. Co ważne, miejsce w Polsce nie jest problemem. Dla artystów branży eventowej dojazdy, to codzienność.

Leave a reply