Jak co roku, podczas przerwy międzysezonowej w Ekstraklasie, kluby nie próżnowały na giełdzie i dokonały wielu ciekawych transferów. Jaka polska drużyna dokonała je najlepsze pod względem jakościowym?

Czołówka się wzmocniła

Mistrzem Polski w poprzednim sezonie została ekipa Lecha Poznań. W klubie z Bułgarskiej kadra klubu została trochę zmieniona. Odeszli Jakub Kamiński, Mickey van der Hart, Dawid Kownacki, Pedro Tiba i Tomasz Kędziora. W ich miejsce klub pozyskał między innymi Afonso Sousę, Filipa Dagerstala i Gio Citaiszwiliego. Te transfery okazały się dobre. Dagerstal pomimo słabszego początku od dłuższego czasu stał się filarem linii defensywnej Kolejorza. Z kolei Afonso Sousa pokazuje wielki talent, który może skutkować pozytywnie w dalszej części sezonu.

Legia Warszawa, największy przegrany w poprzedniej części rozgrywek, również dokonała paru ciekawych transferów. Póki co najbardziej spłaca się inwestycja ściągnięcia Rafała Augustyniaka z Rosji i Carlitosa z Panathinaitosu Ateny. Nierówny jest na razie Makana Baku, a Blaz Kramer wydaje się chybionym ruchem transferowym. Raków Częstochowa zdecydował się na drobne korekty w kadrze. Ściągnięto Straitosa Svarnasa z AEK Ateny, który stał się pewnym punktem obrony wicemistrzów Polski. Z kolei Fabian Piasecki, który przybył do Częstochowy ze Śląska Wrocław rywalizuje o miejsce w składzie z innym napastnikiem Rakowa – Vladislavem Gutkovskisem. Pogoń Szczecin – trzecia najlepsza drużyna poprzedniej kampanii, za udany ruch na rynku transferowym może z pewnością uznać zakontraktowanie Pontusa Almqvista, który idealnie odnalazł się w taktyce Portowców i jest bardzo ważnym elementem linii ofensywnej brązowego medalisty z poprzedniego sezonu 2021/2022.

Inni również nie próżnowali

To było bardzo dobre okienko transferowe, jeśli chodzi o drużynę Wisły Płock. Ściągnięcie Davo to jeden z najlepszych ruchów w Ekstraklasie w tym sezonie. Hiszpan jest świetnym napastnikiem, w tym sezonie ma już osiem trafień na koncie i wraz z Jesusem Imazem z Jagielloni Białystok jest najlepszym strzelcem polskiej ligi, na chwilę obecną. Dobrym ruchem transferowym, jeśli chodzi o uszczelnienie linii defensywnej, jest przyjście RIcharda Jensena z Rody Kerkrade do Górnika Zabrze. Wydaje się być bardzo dobrym obrońcą, który lubi podłączyć się do akcji ofensywnych zespołu, a także reprezentuje sporą charyzmę.

Jeśli chodzi o formację defensywną, bardzo dobrym ruchem transferowym popisała się drużyna Warty Poznań. Klub z Dolnej Wildy zakontraktował Dimitrisa Stravpoulosa, który wydaje się pewnym punktem linii obronnej Warty. Zieloni na stałe ściągnęli także pomocnika – Macieja Żurawskiego z Pogoni Szczecin. Beniaminek tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy – ekipa Widzewa Łódź dokonała świetnej transakcji w postaci zakontraktowania Jordi Sancheza z hiszpańskiego Albacete Balompie. Jest on motorem napędowym klubu z Łodzi. Z kolei Stal Mielec ściągnęła świetnego napastnika – Said Hamulicia, który już nie raz oczarował widzów swoimi umiejętnościami.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: zyciesiedleckie.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Leave a reply