Jaki inhalator warto kupić?

Inhalacja to jeden ze sposobów podawania leków. Pozwala skutecznie dotrzeć do układu oddechowego, co czyni leczenie bardziej skutecznym. Przeprowadzanie inhalacji wymaga użycia inhalatora. Jaki inhalator wybrać? Czym się kierować podczas zakupu? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaje inhalatorów

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów inhalatorów, które różnią się parametrami, wyglądem i działaniem. Z działaniem wiąże się też rozmiar cząsteczek lekarstwa, dlatego nie każde urządzenia nadaje się do każdej jednostki chorobowej. Popularnymi rozwiązaniami są inhalatory:

  • Membranowe – z powodzeniem zastosujemy je w warunkach domowych. Nie posiadają kompresora i działają na zasadzie drgającej membrany. Lek jest przelewany przez otwory, co tworzy mgiełkę, jaką chory wdycha. To urządzenie ciche i służące do podawania wszystkich lekó Prosta obsługa sprawia, że bez problemu zastosujemy ten model nawet u dzieci.
  • Pneumatyczno-tłokowe – to najpopularniejsze rodzaje inhalatorów, jakie stosuje się w domu. Posiadają kompresor, który ma za zadanie przekazywać powietrze do zbiornika z lekiem i przekształcać je w parę. Ulega ona rozpylaniu przez maseczkę lub ustnik. Pewnym minusem jest tutaj głośna praca i brak możliwości regulacji. Plusy natomiast wiążą się z atrakcyjną ceną i prostą obsługą.
  • Ultradźwiękowe – nie posiadają kompresora, gdyż mgiełka powstaje dzięki specjalnej płycie. Ulega ona nagrzaniu i wibrowaniu, co prowadzi do rozbicia cząsteczek leku na malutkie części. Nie są zalecane do stosowania u najmłodszych i nie należy stosować ich do leków sterydowych. Zaletą jest szybki czas inhalacji i cicha praca urządzenia.

Jaki inhalator warto kupić?

Dobór inhalatora jest zależny od naszych potrzeb i wieku osoby użytkującej. Inny model dobierzemy dla dziecka, inny dla osoby dorosłej. Na uznanie zasługuje ekonomia stosowania tego urządzenia, co jest związane z dużą dostępnością elementów wymiennych na rynku. Przed wyborem ostatecznego rozwiązania, zwróćmy uwagę na kilka kwestii, jakimi są; poziom głośności urządzenia, czas przepływu (dobrą opcją jest wyższa wartość), rozmiar cząsteczek emitowanych i ich regulacja, ciągły tryb pracy inhalatora, rodzaj zasilania, możliwość wymiany maseczki i czyszczenia danych elementów urządzenia, czy też czas trwania inhalacji. Zastanówmy się, które z tych wartości są dla nas szczególnie istotne. W razie wątpliwości korzystajmy z pomocy specjalisty, który obsługuje profesjonalny sklep medyczny z inhalatorami przez – inhalujemy.pl.

Inhalator to urządzenie, które warto mieć w domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. Pozwala na podawanie leków bezpośrednio do układu oddechowego, co wpływa na skuteczne działanie.

Leave a reply