O szkodnikach mówimy nie tylko w kontekście ogrodu czy upraw, ale znacznie częściej również insektów i gryzoni, które dostają się do naszych domów i mieszkań. Sprawdź, jak możesz skutecznie z nimi walczyć? Poznaj odpowiedź na pytanie, czy amatorskie sposoby okazują się lepsze niż profesjonalne metody zwalczania szkodników?

W tym artykule:

 • Jakie szkodniki atakują domy i mieszkania?
 • Oferta firmy DDD
 • Domowe sposoby walki ze szkodnikami
 • Profesjonalne metody zwalczania szkodników

Okazuje się, że problemy związane z gryzoniami i insektami dawno już przestały być domeną wsi. Aglomeracje miejskie stwarzają bowiem idealne warunki do rozmnażania się najpopularniejszych szkodników. Na szczęście teraz można, skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej, zwalczać te zagrożenia. Dowiedz się więcej na ten temat.

Jakie szkodniki atakują domy i mieszkania?

Do najpopularniejszych szkodników, które atakują nasze domy i mieszkania, bez wątpienia należą przede wszystkim myszy i szczury. W ostatnim czasie dołączyły do nich pluskwy oraz prusaki i karaluchy. Ale profesjonalna firma DDD zajmuje się także zwalczaniem innych szkodników takich, jak:

 • mrówki,
 • komary,
 • rybiki cukrowe,
 • mole,
 • gryzki,
 • muchy,
 • pchły.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zabiegi zwalczania biedronek azjatyckich. Owadów tych jest coraz więcej, a problemy z nimi pojawiają się głównie na jesień, kiedy insekty szukają schronienia przed zimą. Wszystkie zabiegi zwalczania szkodliwych owadów nazywa się dezynsekcją, natomiast walka z gryzoniami to deratyzacja. To podstawowe zabiegi w ofercie polecanej firmy DDD.

Oferta firmy DDD

Oferta firmy DDD dopasowana jest do potrzeb klientów. Należy jednak podkreślić, że oprócz skuteczności usług, niemniej istotne jest również bezpieczeństwo domowników i czworonożnych przyjaciół w trakcie oraz po zabiegu oraz oczywiście cena np. odpluskwiania.

Firma z Warszawy, Dezpro, oferuje na terenie stolicy i najbliższych miejscowościach:

– odpluskwianie za pomocą zamgławiania ULV oraz oprysku,

– odkomarzanie,

– zwalczanie prusaków i karaluchów, także za pomocą żelowania,

– odszczurzanie i zwalczanie myszy,

– zwalczanie biedronek azjatyckich.

– skuteczne zabiegi dezynsekcyjne, które likwidują inne owady biegające oraz fruwające.

W ofercie firmy DDD z Warszawy znajdziesz także usługi dezynsekcji, w tym także ozonowanie pomieszczeń. Dzięki niemu możesz przeprowadzić także neutralizację zapachów. Oferta Dezpro jest kompleksowa, a ceny zabiegów zaczynają się już od 150 zł (np. żelowanie na karaluchy w Warszawie). Ostateczne koszty deratyzacji czy dezynsekcji zależą przede wszystkim od rodzaju zwalczanego zagrożenia oraz wielkości lokalu. Szczegółową wycenę uzyskasz dzwoniąc pod numer infolinii Dezpro.

Domowe sposoby walki ze szkodnikami

Szkodniki możesz też zwalczać za pomocą domowych sposobów. Przynajmniej teoretycznie, ponieważ w pomysłach dostępnych w Internecie, często nie chodzi o likwidację, ale tylko o odstraszanie. Dlatego właśnie wszystkie sposoby, które bazują na naturalnych substancjach mogą okazać się skuteczne co najwyżej w profilaktyce.

Można również znaleźć w Internecie porady dotyczące np. wymrażania pluskiew za pomocą wyniesienia łóżka na balkon podczas mroźnej nocy (do zwalczanie pluskiew Sanepid zaleca umieszczenie przedmiotów w temperaturze -20 ℃ na 10 godzin). Albo o wciąganiu insektów odkurzaczem (na pewno nie usuniesz w ten sposób wszystkich osobników, a pozostałe szybko odbudują populację). Albo stosowaniu mieszanin na bazie kwasu mrówkowego (substancja żrąca) czy łatwopalnych substancji, co jest niebezpieczne. Dlatego zamiast eksperymentować z domowymi sposobami na szkodniki, o wiele taniej jest zlecić profesjonalną dezynsekcję czy deratyzację.

Profesjonalne metody zwalczania szkodników

Profesjonalne metody zwalczania szkodników stosują specjalistyczne firmy DDD. Ich pracownicy są przeszkoleni oraz posiadają dużą wiedzę i bogate doświadczenie, dzięki czemu potrafią dobrać najskuteczniejszą metodę do likwidacji konkretnego zagrożenia.    Skuteczność dodatkowo podnoszą środki owadobójcze i zwalczające gryzonie, których działanie zostało udowodnione naukowo. To już nie są domowe sposoby na odstraszanie szkodników, tylko skuteczne zabiegi likwidacji gryzoni oraz owadów biegających i fruwających.

W ofercie Dezpro znajdziemy najpopularniejsze metody zwalczania insektów i gryzoni. Wszystkie usługi firma wykonuje na terenie Warszawy i w najbliższych miejscowościach. Dezpro zlecisz między innymi:

– odpluskwianie,

– żelowanie na karaluchy,

– zwalczanie szczurów i myszy,

– odkomarzanie.

Dodatkowo firma przeprowadza ozonowanie w Warszawie oraz inne zabiegi dezynfekcji. Zajmuje się także monitoringiem HACCP.

Leave a reply