Jak wybrać imię dla kota?

Filemon, Behemot, Felix, a może Krzywołap? Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego imienia dla swojego kota – wbrew pozorom, nie jest to wcale taką łatwą sprawą. Niektórzy kierują się sentymentem, zaś inni stawiają na tradycyjne i sprawdzone kocie określenia. Warto się więc zastanowić, na co zwrócić uwagę przy wyborze imienia dla naszego mruczka?

Umaszczenie kota

Wybierając imię dla kota, możemy kierować się jego umaszczeniem. Jeśli nasz kotek jest cały biały, możemy go nazwać, np. Płatek lub Śnieżek, a jeżeli ma plamki to Ciapek, Łatek lub Kropek. Skojarzeń z umaszczeniem może być bardzo dużo, dlatego z pewnością wybierzemy miano, które będzie pasować do naszego zwierzaka.

Charakter i zachowanie

Po obserwacji naszego kota – przynajmniej w pewnej części – jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki ma charakter. Na tej podstawie, możemy wymyślić dla niego imię. Jeśli nasz kotek jest towarzyski i lubi się przytulać, odpowiednim imieniem dla niego może być Przylepa albo Kochaś. Natomiast, jeśli nasz pupil jest żywiołowy, energiczny i lubi figle, możemy go nazwać Psotek.

Inspiracje

Dobrym sposobem na znalezienie imienia dla naszego zwierzaka jest szukanie inspiracji w historii, książkach, filmach, mitologii lub opowiadaniach. Możemy nadać kociakowi imię jednego z bogów greckich (Zeus, Afrodyta), egipskich (Anubis, Bastet) lub nordyckich (Floki, Loki). Dobre imię dla kota to, np. pseudonim lub imię jednego z bohaterów ulubionej książki.

Popularne koty

Warto przypomnieć sobie znane koty z telewizji, filmów lub książek. Być może spodobają nam się klasyczne imiona z bajek dla dzieci: Filemon, Bonifacy, Sylwester, Tom, Garfield, Figaro, Klakier, Puszek – wybór jest ogromny.

Sonda w Internecie

Jeśli już kilka dni zastanawiamy się nad najlepszym imieniem dla kota, a nic nam nie przychodzi do głowy, najlepiej będzie poradzić się innych. Z pomocą przyjdą nam internauci, którzy chętnie udzielają odpowiedzi na pytania i pomagają w rozwiązywaniu problemów. Wystarczy zapytać na forum lub w mediach społecznościowych – gwarantujemy, że odzew będzie ogromny i na pewno wybierzesz oryginalne imię dla kota.

Leave a reply