Jak przygotować się do domowej Komunii w 2021 roku?

Czas pandemii Koronawirusa pokrzyżował plany na wiele wyjazdów, imprez, nieustannie niszczy naszą gospodarkę i codziennie zmusza nas do pobudki w niepewnej rzeczywistości. Już niebawem pierwsze Komunie Święte, restauracje zamknięte, a perspektywy na ich otwarcie ciągle pod ogromnym znakiem zapytania, jednak kościoły otwarte, więc komunie się odbędą. Optymiści, czekają na zniesienie restrykcji, zapobiegliwi organizują przyjęcia komunijne w domu, nie do końca wiedząc jak się za to zabrać. W końcu liczba gości nie maleje, a umiejętności rozciągania przestrzeni użytkowej w mieszkaniu są znikome.

O czym pamiętać organizując przyjęcie komunijne w domu?

Zadbaj o porządek w mieszkaniu, w szczególności o miejsca, z których będą korzystać zaproszone osoby. Łazienki, salon i przedpokój z całą pewnością zostaną odwiedzone przez gości. Zamów pranie tapicerki na Bemowo, aby Twoje meble tapicerowane zostały odświeżone, wyczyszczone z kurzu i powstałych zabrudzeń. Kanapy nie tylko będą wyglądały jak nowe, ale zmieni się ich zapach, a tym samym zapach salonu. Jeżeli zamierzasz wykorzystać krzesła z obiciem, im również przyda się profesjonalne czyszczenie, aby odzyskały dawną świetność, kolor i wygląd.

Nie pomijaj detali i zastanów się nad wszystkim odpowiednio wcześniej. Pomimo tego, że jest dopiero końcówka lutego i do komunii jakieś 3 miesiące, dopracuj wszystko, aby nie stresować się tuż przed przyjęciem. Zorganizuj listę muzyczną, która będzie lecieć w tle i umilać czas gościom kiedy Ty, będziesz serwować dania i przygotowywać potrawy. Zastanów się nad kolorystyką dekoracji. Zrób listę rzeczy, których Ci brakuje: zastawa, obrusy, bieżniki, szklanki, patery. Ustal wstępne menu, żeby wiedzieć ile potrzebujesz naczyń i czasu na ich przygotowanie. Nie pomijaj drobnych upominków dla gości będących podziękowaniem za uczestniczenie w tak ważnym dniu. Kup opakowania na ciasto, które na pożegnanie wręczysz gościom.

Z jakim wyprzedzeniem zamówić profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

W zależności od tego do jakiej firmy się zwrócisz, czas na realizację usługi może być różny. Najlepiej, aby Twoje meble tapicerowane zostały wyprane przed samą komunią. Żeby zapewnić sobie odpowiedni termin, warto skontaktować się z firmą świadczącą profesjonalne usługi czyszczenia tapicerki odpowiednio wcześniej i zarezerwować dogodny termin. I chociaż zazwyczaj usługa realizowana jest do 2 dni roboczych od zgłoszenia zapotrzebowania, to maj – okres komunijny – może ten czas znacznie wydłużyć.

Komunia może być idealną okazją do odświeżenia naszych mebli tapicerowanych, a także dywanów i wykładzin. Nawet jeżeli w codziennym użytkowaniu przymykamy oko na drobne zabrudzenia i plamy, to organizacja przyjęcia w domu, otwiera przed nami możliwość na poprawienie tego, co mamy z tyłu głowy od dłuższego czasu. Koszt samej usługi, biorąc pod uwagę całe przedsięwzięcie, to już niewielki wydatek, a profesjonalne czyszczenie materiałowego obicia mebli i dywanów pozwoli nam cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem nie tylko w dniu uroczystości, ale także przez wiele miesięcy później.

Leave a reply