W profesjonalnych zakładach przetwórstwa drewnianego strugarki to maszyny, które są podstawą w procesie obrabiania drewna. Najbardziej efektywne w swoim działaniu są strugarki czterostronne, a to dlatego, że tego typu strugarka obrabia materiał drewniany z czterech stron, co znacząco przyspiesza pracę.

Do jakich prac wykorzystywane są strugarki?

Strugarki wykorzystywane są nie tylko obrabiania desek, które potem stanowią części składowe mebli drewnianych lub konstrukcji. Bardzo często przy ich pomocy produkuje się listwy, listewki, profile, parkiet oraz boazerie.

Otrzymujemy gotowy produkt, który wędruje do marketów budowlanych, a następnie do naszych domów. Z tego względu strugarki czterostronne dedykowane są dużym przedsiębiorcom i zakładom przetwórstwa drewnianego, aby zapewnić szybką, łatwą oraz precyzyjną produkcję drewnianych elementów.

Jaką maszynę wybrać?

Na rynku strugarek wrze. Pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, które umożliwiają znaczne ulepszenie procesu produkcyjnego oraz produktu końcowego spełniającego wymagania jakościowe. Jednak to, co jest również istotne, a często nie zwracamy na to uwagi, to bezpieczeństwo wykonywania pracy podczas obsługi strugarek. Nowoczesne urządzenia eliminują do minimum czynnik ludzki i ich zadaniem jest nie tylko produkcja elementów z drewna, ale również dbanie o bezpieczeństwo człowieka. Maszyny wyposażone są w różnego typu czujniki, które mają wykrywać anomalia i eliminować ryzyko powstania wypadku przy pracy. Wybierając maszynę do zakładu, warto wziąć to pod uwagę przeglądając parametry urządzenia.

To, co jest istotne, to przemyślana decyzja. Maszyna powinna posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty oraz podążać za myślą technologiczną. Wśród tyłu zmian, które pojawiają się z dnia na dzień, warto wybrać strugarkę, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród strugarek, po to, aby zapewnić swojej firmie jakość i zwinność produkcyjną przez kolejne lata wyprzedzając konkurencję.

Leave a reply