Jak ćwiczyć gramatykę angielską

Jak ćwiczyć gramatykę angielską?

W nauce języka angielskiego największe wyzwanie stanowi nauka gramatyki. Większość początkujących przeraża złożoność czasów, których w języku angielskim istnieje aż 12. Prawda jest jednak taka, że przy odpowiednim podejściu do gramatyki angielskiej, wszystkie zagadnienia z nią związane stają się zrozumiałe i proste w użyciu. Jak więc uczyć się gramatyki angielskiej w efektywny sposób?

Czemu nauka gramatyki angielskiej nie przynosi efektów?

Głównym problemem większości ludzi, którzy mieli styczność z językiem angielskim w szkole czy na studiach, jest fakt, że mimo tylu lat oswajania się z językiem, wciąż go nie rozumieją. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest nieefektywne nauczanie przy pomocy podręczników, w których większość zagadnień jest tłumaczona w chaotyczny i zawiły sposób. Szkolne nauczanie ukierunkowane zazwyczaj na maturę i inne egzaminy nie jest więc w stanie nauczyć gramatyki praktycznej, której używa się w codziennym życiu. Z tego powodu ważne jest znalezienie alternatywnej metody nauki, dopasowanej indywidualnie do każdego kursanta i jego zdolności.

Jak uczyć się angielskich czasów?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że aby płynnie porozumiewać się z obcokrajowcami za granicą, nie trzeba znać perfekcyjnie wszystkich 12 czasów. Wystarczy znajomość 3-5 najważniejszych, czyli Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous i Present Perfect. Posłużą one do mówienia o codziennych sytuacjach, wydarzeniach z przeszłości lub przyszłości oraz mówienia o swoich przekonaniach, nawykach i tym podobnych. Dzięki znajomości tych czasów można odnaleźć się bez problemu w 98% sytuacji za granicą.

Mimo tego, że niezbędnych czasów jest niewiele, to i tak trzeba je zrozumieć, aby móc się nimi posługiwać. Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej metody, która sprawi, że czasy angielskie staną się łatwe i jasne. Dobrym rozwiązaniem mogą być różnorodne kursy prowadzone przez doświadczonego native-speakera. Kursy angielskiego online z metodą aktywnego mówienia to sposób na łatwe i szybkie przyswojenie podstawowych angielskich czasów.

Na przykład nauka czasu Future Simple,  może być niezwykle prosta. Przećwicz ten czas praktycznie, korzystając z materiałów znajdujących się na  https://szybkanauka.pro/future-simple-cwiczenia/. Future Simple służy do wyrażania spontanicznych decyzji, podjętych w chwili mówienia, obietnic i próśb, opisywania swoich przewidywań i przypuszczeń dotyczących przyszłości oraz mówienia o marzeniach i ogólnych planach na przyszłość. Konstrukcja Future Simple składa się z podmiotu, czasownika posiłkowego will, orzeczenia oraz dopełnienia. Przykładowe zdanie w tym czasie to: I will help you with your homework.

Skuteczne metody na naukę gramatyki angielskiej

Najskuteczniejsze metody nauki gramatyki angielskiej to te, które są dopasowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Dlatego właśnie kursy online to tak dobre rozwiązanie. Można skorzystać z innych, takich jak nauka z interaktywnych stron z ćwiczeniami. Według badań naukowych skuteczny sposób nauki gramatyki angielskiej polega na nauce całych grup słów i fraz, a nie suchej teorii. Takich fraz można nauczyć się w przyjemny sposób z pomocą tekstów piosenek, seriali lub filmów z napisami.

Jak ćwiczyć gramatykę angielską w praktyce?

Sama znajomość gramatyki nie wystarczy, aby móc posługiwać się nią w praktyce. Ćwiczenia z gramatyki angielskiej są tymi, które pozwalają opanować język angielski w mowie i piśmie, sprawiając, że można poczuć się pewniejszym swoich umiejętności. W międzyczasie uzyskuje się także dobrą płynność językową. Warto więc skorzystać ze stron internetowych, które pozwalają w interaktywny sposób uczyć się gramatyki angielskiej. Strony te są oparte na powtarzaniu i natychmiast korygują błędy użytkownika. Poza tym można uczyć się całych rozmów w języku angielskim z wykorzystaniem poznanych już form gramatycznych.

Leave a reply