Wiele firm walcząc o klienta stara się co raz bardziej urozmaicać swoje przesyłki i sprzedawane produkty. Niekiedy w otrzymanej paczce otrzymamy voucher, czasem będzie to słodkie podziękowanie w postaci cukierka, gratis z asortymentu marki, a czasem delikatny papier pakowy, który dostarcza miłych wrażeń podczas rozpakowywania paczki. Innym, częstym rozwiązaniem, które na całe szczęście możemy co raz częściej spotkać, są wypełniacze w postaci wiórek papierowych.

Dlaczego wiórka papierowe to dobry wybór?

Wiórka papierowe są delikatnym wypełnieniem zawartości kartonu z zakupionym przez Klienta asortymentem. Sprężyste, dobrze chłonące wilgoć, amortyzują zawartość paczki przed wstrząsami, obiciami i uszkodzeniami. Nadają się do zabezpieczenia przeróżnych szklanych elementów: świec w szklanych słoiczkach, alkoholi, kosmetyków czy innych delikatnych i wartościowych produktów. Przede wszystkim są naturalne i przyjazne środowisku – nawet te barwione w masie, a kolor to ich kolejna zaleta. Dzięki wielu odcieniom możemy dostosować kolor wypełniacza do barw marki, albo do barw kupionych przedmiotów. Wiórka papierowe są o wiele bardziej przyjazne dla oka, miłe w dotyku, mogą posłużyć Klientowi jako dekoracja, a ponadto wspomagają efekt unboxing experience, czyli pozytywnych wrażeń podczas rozpakowywania paczki. Ich zastosowanie w formie amortyzacji podczas transportu jest o wiele lepszym rozwiązaniem wpływającym na wrażenia konsumenta niż czarna folia lub folia bąbelkowa, wykonana ze sztucznych tworzyw i zniechęcająca zapachem.

Wiórka papierowe nie tylko dla zabezpieczenia transportu

Wiórka papierowe to również idealny wypełniacz koszy i pudełek prezentowych. Przez swoją naturalność i biodegradowalność, a także estetyczny wygląd komponują się idealnie w wiklinie czy naturalnym kartonie stanowiąc podstawę i dekorację dla alkoholi, słodyczy, herbat, miodów czy kosmetyków. Zdecydowanie podnoszą wartość samego prezentu, a dodatkowo chronią przed obijaniem się produktów o siebie. Wiórka papierowe ale także i inne ekologiczne rozwiązania, po które uciekają się sprzeawcy wpływają na postrzeganie kupowanego produktu i z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że świadomość firm i dobór odpowiednich elementów pakowych wpływa na zwiększenie prestiżu marki.

Jako że ekologia staje co raz ważniejszym tematem na świecie, a konsumenci co raz większą uwagę przykładają do kupowanych produktów i form pakowania, warto wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, co na pewno zaowocuje zyskiem i zwiększoną sprzedażą. Warto też wspomnieć, że wiórka papierowe nie należą do najdroższych rozwiązań, a nawet jeżeli okażą się bardziej kosztowne niż te stosowane do tej pory, to efekt i wrażenie jakie wywołają na kliencie może zwiększyć popularność i uznanie marki, a tym samym zysk dla firmy.

Leave a reply