Dlaczego warto zdecydować się na protezę nakładkową

Od najmłodszych lat, edukuje się nas o przestrzeganiu higieny jamy ustnej. Niestety, Polacy wciąż mają z tym duży problem. W związku z tym, bardzo duży odsetek obywateli przedwcześnie traci uzębienie. Jedynym wyjściem z tej sytuacji, jest podjęcie decyzji o protezie. Jaką wybrać? Jak o nią dbać? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w poniższym artykule.

Protezy nakładkowe – gwarancja stabilności

Wiele osób martwi się, że podczas śmiania się lub jedzenia ich proteza po prostu wypadnie. Badania mówią, że przynajmniej 50% osób posiadających protezy, nie jest z nich zadowolona. Jest to wynik decydowania się na tańsze zamienniki. Protezy nakładkowe inaczej zwane overdentures, stworzone są dla osób, które przedwcześnie straciły uzębienie, lecz ich dziąsła wciąż są w dobrym stanie. Dzięki wykorzystaniu korzeni zębów, ten rodzaj protezy zapewnia jej najlepszą stabilność. Polega na zamontowaniu specjalnych metalowych zaczepów, które następnie przymocowywane są do korzenia. Jest to droższa, lecz solidniejsza alternatywa klasycznej protezy ruchomej.

Protezy nakładkowe – wysoki komfort użytkowania

Każdy dobry stomatolog, rozumie jak ważne dla pacjentów jest poczucie estetyki oraz komfortu. Decydując się na protezę nakładkową jesteśmy w stanie im to zagwarantować. Dzięki możliwości wykorzystania korzeni zębów, proteza zapewnia niezwykle wysoki poziom stabilności. Wiąże się to również ze spowolnionym zanikiem wyrostka zębowego, do którego dochodzi gdy za długo nie uzupełniamy ubytków w uzębieniu. Proteza nakładkowa, to również gwarancja dobrego wyglądu. Zadowoli nawet najbardziej wymagających pacjentów. Utrzymanie czystości protezy nakładkowej również nie jest niczym trudnym. Wystarczy myć ją dwa razy dziennie lub czyścić specjalistyczną pastą po każdym posiłku. Więcej informacji na temat tego rodzaju protez, znajdziemy na stronie kliniki dentystycznej https://maszewski.com/. Wiele osób potwierdza, że przyzwyczajenie się do protezy nakładkowej nastąpiło niezwykle szybko. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem protezy, być może już znalazłeś odpowiedź.

Leave a reply