Dieta pudełkowa. Wady i zalety cateringu dietetycznego.

Wraz z podjęciem decyzji o przejściu na dietę, w naszej głowie pojawia się milion pytań. Jaka kaloryka będzie dla mnie najlepsza? Czego unikać? Co wprowadzić? Jak zadbać o zbilansowane posiłki? Odpowiedzi szukamy w internecie, jednak zostajemy zalani milionem informacji i ostatecznie czujemy się jeszcze bardziej zagubieni. Zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie zdrowych posiłków bywa czasochłonne i nie zawsze mamy na to siłę. Co zrobić w takiej sytuacji?

Niesłabnącą popularnością w sieci cieszą się tzw. diety pudełkowe. Będą świetnym rozwiązaniem, jeżeli rzeczywiście brakuje nam godzin w dobie i samodzielne gotowanie przekracza nasze możliwości. Jednak to tylko jedna z ich zalet. Catering dietetyczny, to przede wszystkim dieta dopasowana do naszego stylu życia. Odpowiednio dobrana kaloryka i rozkład makroskładników sprawią, że pierwsze efekty zobaczymy bardzo szybko. Wiele cateringów oferuje diety bez laktozy, wegetariańskie, a także wegańskie. Rano pod drzwiami znajdujemy pudełka z posiłkami na cały dzień i mamy problem z głowy. Niestety nie wszystkich stać na takie rozwiązanie. Prawdą jest, że dieta pudełkowa nie należy do najtańszych i nasz portfel może na tym ucierpieć. Nie zawsze też, mimo wcześniejszego wywiadu, posiłki trafiają w nasze gusta i jedzenie ich nie sprawia nam przyjemności. Dlatego wybierając catering, warto mieć na uwadze, że nie wszystko będzie idealne. Biorąc pod uwagę wszechobecny ostatnio temat dotyczący dbania o środowisko, trzeba pamiętać, że pudełka to generator dużej ilości plastiku. Niektóre firmy wprowadzają do swojej oferty biodegradowalne opakowania, ale jest to jeszcze dość rzadki zabieg. Dieta pudełkowa niesie za sobą wiele korzyści, ale jak widać, ma też swoje minusy. Gotowanie w domu, mimo że jest bardziej czasochłonne, na pewno nie obciąży naszego portfela. Wystarczą dwie godziny, żeby przygotować jedzenie na cały tydzień. W końcu sami najlepiej wiemy, co nam smakuje i czego chcemy uniknąć. Jeżeli jesteśmy w stanie wygospodarować trochę wolnego czasu na przeczytanie kilku artykułów dotyczących zbilansowanych posiłków, to z pewnością domowe odżywianie będzie dla nas lepszym wyborem.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie dieta dopasowana do naszego stylu życia, a co za tym idzie, do naszych możliwości finansowych i ilości wolnego czasu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, zdecydujmy się na catering dietetyczny. Jeśli chcemy jeść smacznie i domowo, nie obciążając portfela i środowiska, zostańmy przy samodzielnym przygotowaniu posiłków.

Leave a reply