Depilacja – jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza?

Dbać o gładkość swojej skóry i pozbywać się niechcianych włosków można na różne sposoby. W domu lub w gabinecie kosmetycznym możesz korzystać z całego wachlarza ciekawych metod depilacji, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Grunt, żebyś wybrała taką, która da ci maksimum komfortu. W końcu robisz to dla siebie, a męskie spojrzenia podążające za twoimi idealne gładkimi nogami to tylko przyjemny bonus. 

Depilacja niskobudżetowa 

Jeśli nie lubisz przepłacać i wolisz depilować się na własną rękę, w drogeriach znajdziesz mnóstwo niedrogich produktów, które ci w tym pomogą. Najtańszą opcją będą jednorazowe maszynki do golenia oraz mydło lub płyn do kąpieli, którymi natłuścisz skórę przed właściwą czynnością. Ta metoda, choć jest ekonomiczna, wymaga jednak niemałej dokładności. Musisz upewnić się, że pozbędziesz się wszystkich najdrobniejszych włosków przynajmniej z tych partii ciała, które będą widoczne dla innych. Pojedyncze kępki ba nogach nie wyglądają zbyt estetycznie. Musisz też uważać, aby się nie skaleczyć. Pamiętaj też, aby po wszystkim umyć skórę szorstką gąbką, dzięki czemu unikniesz wrastających włosków. 

Depilacja dla nowoczesnych pań 

Nie tylko mężczyźni mogą cieszyć się szeroką gamą golarek, dostępnych w sklepach. Depilatorów, przeznaczonych dla kobiet, które lubią nowinki techniczne w kosmetyce i pielęgnacji ciała, również nie brakuje. To nowoczesne i skuteczne rozwiązanie, głównie dzięki temu, że depilatory wyrywają włosy razem z cebulkami. Dzięki temu owłosienie się przerzedza i wolniej odrasta. Niestety depilacja przy użyciu tego typu urządzeń jest zazwyczaj dość nieprzyjemna, mimo rzekomych udogodnień, które mają złagodzić ból. 

Depilacja w salonie kosmetycznym 

Depilacja w salonie kosmetycznym, a w szczególności depilacja laserowa to nowoczesność i wygoda. Laser wypala cebulki włosów, dzięki czemu efekt utrzymuje się równie długo jak w przypadku dobrego depilatora, a przy tym nie powoduje takiego bólu, nie podrażnia skóry i nie powoduje wrastania włosków. Więcej na temat usługi przeczytasz na stronie https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-ciala/depilacja-laserowa. Wypróbuj, a będziesz zadowolona z efektów i nie zechcesz wracać do golenia maszynką. 

Leave a reply