Czy krem do twarzy to konieczność?

Wiele osób z tłustą lub normalną cerą, błędnie zakłada, że ich twarz nie potrzebuje nawilżenia. Nic bardziej mylnego. Wszystkie rodzaje cery potrzebują go w tym samym stopniu, lecz w innych proporcjach. To ono odpowiada za starzenie się skóry oraz produkcję sebum. W tym artykule, wytłumaczymy jak nie pogubić się w świecie kremów do twarzy.

Krem do twarzy – jak czytać jego skład?

Często zdarzają się sytuacje w których o zakupie kremu do twarzy, zadecydowała jego kolorowa etykieta. Nic w tym dziwnego, właśnie tak mają działać. Warto jednak być sprytniejszym niż gigantyczne korporacje i zacząć dokładnie czytać składy kremów. Nie ma w tym żadnej filozofii. Powszechnie przyjęto, że składnik, którego znajduje się w kremie najwięcej, czyli tak zwany składnik bazowy, umieszczony jest na pierwszym miejscu listy. Analogicznie, każdego z kolejnych wypisanych składników będzie coraz mniej. Po środku znajdziemy składniki aktywne. Na samym końcu umieszczane są substancje, których w składzie znajdziemy minimalną ilość, czyli emulgatory i stabilizatory. Duża część kremów do twarzy, opiera się na wodzie, dlatego na pierwszym miejscu składu najczęściej znajdziemy napis – aqua.

Jak rozpoznać swój typ cery, tak aby wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Jeśli nie jesteśmy pewni rodzaju naszej cery, na samym początku warto zrobić – „test chusteczki”. Polega on na przytrzymaniu chusteczki na całej płaszczyźnie twarzy, przez dosłowną chwilę. Następnie analizujemy wynik. Jeśli wyraźnie widzimy, że skóra pozostawiła ślady na całej chusteczce, posiadamy cerę tłusta. Jeśli jedynie w obrębie czoła i nosa, nasza cera jest mieszana. Zero pozostałości, mówi nam o cerze normalnej. W przypadku cery alergicznej, po przyłożeniu chusteczki, nasza twarz się zaczerwieni. Na podstawie tego testu, jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni krem dla swojej cery. Sklep https://kobiece-kosmetyki.pl/, posiada w swojej ofercie kremy dostosowane do każdego rodzaju cery. Przy każdym z nich, znajdziemy dokładne informacje na ten temat.

Leave a reply