Chcesz odwiedzić sushi bar? – kierunek Wrocław!

Zdrowe dania kuchni azjatyckiej, które w niczym nie przypominają tłustej chińszczyzny serwowanej w większości lokali, istnieją naprawdę. Sushi to wyjątkowe danie, przygotowywane z ryb oraz ryżu, którego przygotowywanie i jedzenie jest ważną częścią kultury japońskiej. Właśnie odrobina tej kulinarnej tradycji, której zasmakować można dziś w także w polskich sushi barach sprawia, że uchodzą one często za ekskluzywne punkty gastronomiczne. Jednak nie odnosi się do każdego takiego lokalu. Wrocław posiada przynajmniej jeden sushi bar, który otwarty jest na każdego. Przeczytaj jak wrocławski lokal zachęca do próbowania japońskich specjałów. 

Sushi bar – sushi, ramen i inne przysmaki w menu

Niewątpliwie sushi jest potrawą, której warto spróbować przynajmniej raz, zwłaszcza jeśli udajesz się do sushi baru z amatorami tego typu kuchni. Nie musisz jednak traktować tego jako dania głównego. Boisz się, że się nie najesz? Zamów sushi na przystawkę, a do tego weź ramen, zupę miso albo japońską sałatkę. A może wręcz przeciwnie, bardzo chcesz popróbować sushi i nie wiesz co zamówić? Nie martw się. Każdy szanujący się sushi bar w większym mieście, takim jak Warszawa czy Wrocław, posiada menu degustacyjne lub specjalnie skomponowane sety, dzięki którym spróbujesz różnych rodzajów sushi. Bogate menu oraz wyjątkowa atmosfera sprawią, że będziesz chciał wracać i skosztować innych pozycji z menu. 

Sushi bar – dodatkowe atrakcje 

Spora część restauracji sushi prowadzi usługi cateringowe, więc możesz zaserwować tę potrawę na swoim przyjęciu urodzinowym albo weselu. Na biznesowe bankiety także często zamawia tego rodzaju catering. Jeśli twoim miejscem zamieszkania jest Wrocław, sprawdź, co oferuje wiodący sushi bar na stronie https://sushicorner.pl/index.php?route=common/home. We wrocławskim lokalu odbywają się także różne eventy, na które możesz wybrać się ze znajomymi. Biorąc w nich udział, możesz poznać etykietę jedzenia sushi, nauczyć się korzystać z pałeczek lub samodzielnie przygotować własne sushi. 

Leave a reply