Akumulatory samochodowe i ich funkcja

Akumulatory samochodowe, są niezbędną częścią zasilającą pojazd. Dzięki nim, możemy korzystać z takich udogodnień jak podgrzewane siedzenia, klimatyzacja czy radio. Niestety wiele kierowców wciąż zapomina o jego istnieniu, co prowadzi do pogorszenia działania samochodu oraz konieczności wydania pieniędzy na nowy akumulator.

Do czego tak właściwie służą akumulatory samochodowe?

Akumulator samochodowy jest odpowiedzialny za zasilanie wszystkich odbiorników elektrycznych pojazdu, kiedy znajduje się w stanie spoczynku. Dzięki niemu, funkcjonuje między innymi system alarmu samochodowego. Energia, którą kumuluje w sobie akumulator podczas jazdy samochodem, pozwala na uruchomienie efektu dźwiękowego oraz powiadomienia nas o włamaniu przez aplikację telefoniczną (oczywiście jeśli nasz pojazd takową posiada). Sprawnie działające akumulatory samochodowe, pozwalają również cieszyć się klimatyzacją oraz ogrzewaniem. Bateria pozwala nam na korzystanie z tych funkcji wtedy, gdy auto nie jest odpalone. Przy wychodzeniu z auta, warto upewnić się czy wyłączyliśmy wszystkie mechanizmy, ponieważ pozostawienie ich na wiele godzin może doprowadzić do rozładowania się akumulatora, przez co na drugi dzień nie będziemy w stanie odpalić samochodu.

Jak wydłużyć życie akumulatora samochodowego?

Akumulator samochodowy wymaga takiej samej pielęgnacji, jak wszystkie inne części pojazdu. Raz w roku, powinniśmy oddać go do serwisu samochodowego, aby został wyczyszczony z osadzających się na nim olejów i smarów produkowanych podczas użytkowania auta. Poruszając się po krótkich dystansach, warto oszczędzić sobie funkcji takich jak ogrzewanie foteli czy klimatyzacja. Włączanie baterii na tak krótki czas, prowadzi do jej szybszego zużycia. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli poruszamy się na długich dystansach. Wtedy akumulator samochodowy ma czas aby naładować się do końca oraz służyć nam o wiele dłużej. Nowy akumulator to spory wydatek, jednak często konieczny. W potrzebny sprzęt warto zaopatrzyć się na stronie http://al-cor.pl/. Przy przestrzeganiu powyższych zasad, będzie nam służył wiele lat.

Leave a reply